رییس فدراسیون وزنه‌برداری: با مربیان متخلف برخورد می‌کنیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: ما ۶ بار اجاز دادیم تا از ورزشکاران تست دوپینگ گرفته شود و به شکل جدی با مربیان متخلف برخورد خواهیم کرد. 

«علی مرادی» در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تیم وزنه‌برداری تا چند روز دیگر باید به مسابقات جهانی اعزام شود که تورنمنتی مهم و گزینشی المپیک است و وزنه‌برداران رقابت‌های سختی را پیش‌رو دارند.

وی با تقدیر از زحمات کادر فنی و ورزشکاران گفت: حضور طولانیمدت در اردو و تمرینات سخت موجب شد تا به موفقیت وزنه‌برداران ایرانی در تایلند امیدوار باشیم.

رییس فدراسیون وزنه برداری درباره «کیانوش رستمی» تصریح کرد: بهتر است که پس از مسابقات جهانی درباره شرایط کیانوش حرف بزنیم. سخن گفتن درباره رستمی ممکن است تیم را وارد حاشیه کند. برای همدلی با تیم وزنه‌برداری بهتر است که رسانه‌ها و تیم همدل و همزبان باشند.

وی در زمینه دوپینگ هشت وزنه‌بردار در رقابت‌های قهرمانی کشور گفت: استراتژی فعال ما این است که بر تمام تمرینات در سراسر کشور نظارت کنیم و به شکل جدی با مربیان و مسوولانی که تخلف داشته باشند، برخورد خواهیم کرد. در چند ماه گدشته اجازه دادیم تا ۶ بار تست دوپینگ از ملی‌پوشان گرفته شود و هدفمان ترویج ورزش پاک در رشته وزنه‌برداری است.

مرادی در زمینه راهبرد آینده فدراسیون وزنه‌برداری گفت: بسیاری از کشورها با کاهش سهمیه مواجه می‌شوند. تمام تلاش خود را برای افزایش سهمیه داشتیم اما تنها چهار سهمیه کسب کردیم و این کار را برای ما در انتخابی سخت کرده است چراکه تمام ملی‌پوشان شایسته حضور در توکیو هستند.

وی تاکید کرد: ورزشکاران در رقابت‌های گزینشی مختلف شرکت می‌کنند و ۲ نفر از مردان براساس عملکرد خاص خود مسیر توکیو را طی خواهند کرد.

مرادی در زمینه ارتباطات بین المللی این فدراسیون گفت: ما تنها برای شرکت در مسابقات جهانی به تایلند نمی‌رویم بلکه با هدف رایزنی با نهادهای بین المللی در این کشور حضور پیدا می‌کنیم. یکی از این بحث‌ها آموزش است که برای زنان به طور ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد. در حال حاضر فدراسیون وزنه‌برداری یکی از نهادهایی است که می‌تواند در سطح جهان به دیگر کشورها آموزش دهد.

مسابقات قهرمانی جهان که مسابقات گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز محسوب‌ می‌شود، از ۲۷ شهریور در تایلند آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =