گام محکم دو فرنگی‌کار ایران برای کسب مدال جهانی

تهران - ایرنا - «رامین طاهری» و «محمد هادی ساروی» نمایندگان وزن‌های ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی جهان به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند و یک گام دیگر برای کسب سهمیه المپیک و مدال جهانی نزدیک شدند.

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان برگزار می‌شود.

امروز (یکشنبه) پیکارهای مقدماتی سه وزن المپیکی ۶۷ کیلوگرم، ۸۷ کیلوگرم و ۹۷ کیلوگرم برگزار می‌شود که به ترتیب نمایندگان کشورمان «حامد تاب»، «رامین طاهری» و «محمد هادی ساروی» به مصاف حریفان می‌روند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم «رامین طاهری» دارنده مدال نقره و برنز جوانان جهان در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ و طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۱ پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۲ بر یک «زاخاری برگ» از سوئد را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر از سد «اسلام عباس‌اف» دارنده مدال نقره اروپا از جمهوری آذربایجان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله و برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی «دنیس کودلا» دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از آلمان را پیش‌رو دارد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «محمدهادی ساروی» دارنده مدال طلای جوانان جهان در دور نخست مقابل «پیتر اوهلر» دارنده مدال نقره جوانان جهان ۲۰۱۲ از آلمان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد به مصاف «کریل میلوف» دارنده مدال نقره جهان از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد. وی در مرحله یک هشتم نهایی نیز «گابریل روسیلو کایند» از کوبا را با نتیجه ۵ بر ۴ شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

ساروی در این مرحله باید با «آرتور آلکسانیان» دارنده مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان مبارزه کند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم «حامد تاب» در دور نخست مقابل «اسماعیل بوررو مولینا»  قهرمان المپیک و جهان از کوبا با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

مولینا در دور بعد نیز موفق به شکست حریف رومانیایی شد و در مرحله یک هشتم نهایی حریف سرسخت و قدرتمندی همچون «فرانک استابلر» دارنده ۳ طلا و یک برنز قهرمانی جهان از آلمان را با نتیجه عجیب ۹ بر صفر شکست داد. وی برای راهیابی به جمع چهار کشتی‌گیر برتر این وزن باید با «ریو هانسو» دارنده مدال طلا و نقره پیکارهای قهرمانی جهان از کره‌جنوبی مبارزه کند.

در چهار وزن نخست نیز «میثم دلخانی» و «سعید عبدولی» در وزن‌های ۶۳ و ۸۲ کیلوگرم امروز (یکشنبه) برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریفان بروند. «پویا ناصرپور» در وزن ۵۵ کیلوگرم و «امین کاویانی نژاد» در وزن ۷۲ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =