پیروزی‌های طاهری و ساروی در پیکارهای جهانی

تهران - ایرنا - «رامین طاهری» و «محمدهادی ساروی» فرنگی‌کاران وزن‌های ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم در مبارزه نخست خود در پیکارهای قهرمانی جهان در قزاقستان مقابل حریفان به پیروزی رسیدند.

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان برگزار می‌شود.

امروز (یکشنبه) پیکارهای مقدماتی سه وزن المپیکی ۶۷ کیلوگرم، ۸۷ کیلوگرم و ۹۷ کیلوگرم برگزار می‌شود که به ترتیب نمایندگان کشورمان حامد تاب، رامین طاهری و محمد هادی ساروی به مصاف حریفان می‌روند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم «حامد تاب» در دور نخست مقابل «اسماعیل بوررو مولینا»  قهرمان المپیک و جهان از کوبا با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

مولینا در دور بعد نیز موفق به شکست حریف رومانیایی شد و در مرحله یک هشتم نهایی حریف سرسخت و قدرتمندی همچون «فرانک استابلر» دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی جهان از آلمان را پیش‌رو خواهد داشت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۳۹ کشتی گیر شرکت کرده اند، «رامین طاهری» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف «زاخاری برگ» از سوئد رفت و در یک مبارزه نزدیک با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد و به مرحله یک هشتم نهایی رسید، وی در این مرحله باید به مصاف «اسلام عباس‌اف»   دارنده ۲ مدال برنز امیدهای جهان از جمهوری آذربایجان برود.

دنیس کودلا دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از آلمان و ژان بلینیوک دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از اوکراین از کشتی گیران مطرح حاضر در گروه طاهری هستند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «محمدهادی ساروی» دارنده مدال طلای جوانان جهان در دور نخست مقابل «پیتر اوهلر» دارنده مدال نقره جوانان جهان ۲۰۱۲ از آلمان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد به مصاف «کریل میلوف» دارنده مدال نقره جهان از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد. وی در مرحله یک هشتم نهایی باید به مصاف «گابریل روسیلو کایند» از کوبا برود.  بالاژ کیس دارنده مدال های طلا و برنز جهان از مجارستان، آرتور آلکسانیان، قهرمان المپیک و جهان از ارمنستان در گروه ساروی هستند.

در چهار وزن نخست نیز «میثم دلخانی» و «سعید عبدولی» در وزنهای ۶۳ و ۸۲ کیلوگرم امروز (یکشنبه) برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریفان بروند. «پویا ناصرپور» در وزن ۵۵ کیلوگرم و «امین کاویانی نژاد» در وزن ۷۲ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =