۱۴ فضای آموزشی جدید در زنجان به بهره‌برداری می‌رسد

زنجان - ایرنا - همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید از مجموع پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش، ۱۴ فضای آموزشی جدید برای خدمات رسانی بهینه به دانش‌آموزان در سطح استان به بهره برداری می‌رسد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره ‌کل آموزش و پرورش استان زنجان روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع ۱۴ پروژه، ۲ باب مدرسه در ابهر، سه باب در منطقه افشار، یک باب در هر یک از مناطق انگوران، ایجرود و خدابنده، سه باب در زنجانرود، یک باب در سجاس، ماهنشان و ناحیه یک را شامل می شود که اعتبارات لازم آن نیز از طریق اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تامین شده  است.

حسین حسنلو افزود: هم اکنون این اداره کل ۱۰۶ پروژه در دست اجرا دارد که از این تعداد ۱۶ پروژه به شهرستان ابهر، هفت پروژه به منطقه افشار، سه پروژه در انگوران، چهار پروژه در ایجرود، سه پروژه بزینه رود، چهار پروژه در خدابنده، پنج پروژه خرمدره، سه پروژه در زنجانرود، پنج پروژه در سجاسرود،۲ پروژه در سلطانیه، هفت پروژه در طارم، هشت پروژه در ماهنشان، ۱۵ پروژه در ناحیه یک و ۱۳ پروژه در ناحیه ۲ را شامل می شود.

 این مسئول با اشاره به زیباسازی مدارس استان نیز گفت: این کار در قالب طرح هجرت با همکاری سپاه انصارالمهدی(عج)، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش استان انجام می‌شود که از اعتبارات سال گذشته ۱۰۸ میلیون تومان به این همین امر تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: در قالب این طرح و از بابت مرمت و بازسازی در ۱۴ منطقه و ۱۸۰ عرصه و نواحی مناطق نیز این کار با مبلغ  ۱۱۰ میلیون تومان اجرا شد که از ۲۳۴ عرصه با توجه به کمبود اعتبار، فقط ۱۸۸ مورد آن انجام شد.

حسنلو افزود: یکی از وظایف مهم کارگروه تعمیر و تجهیز، ساماندهی اقلام اسقاطی در مدارس سطح استان است و بر این اساس با پیگیری‌های به عمل آمده مجوز فروش تعدادی از اموال منقول و غیرمنقول در حکم مصرفی از جمله ۲ هزارو ۷۳۵ قلم از اموال شهرستان طارم، ۵۵ قلم از منطقه افشار، ۴۴۹ قلم از منطقه انگوران، یک هزارو ۱۰۹ قلم از اقلام شهرستان ابهر، از اداره‌ کل امور اقتصادی و دارایی استان اخذ شد که می‌توان با رعایت مقررات قانونی آنها را به فروش رساند.

۹۶۴۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها