مسابقات شمشیربازی جوانان دختر و پسر کشور در ارومیه آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رئیس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات قهرمانی جوانان دختر و پسر کشور از امروز /یکشنبه/ به میزبانی ارومیه آغاز شد.

آیدین رحمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات تا ۲۹ شهریورماه جاری در سه اسلحه «فلوره»، «اپه» و «سابر»  در ۲ بخش انفرادی و تیمی به میزبانی سالن شهید رجایی ارومیه پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سه روز نخست این مسابقات به رقابت‌های دختران اختصاص یافته است، بیان کرد: در این بخش ۱۶۵ شمشیرباز در قالب ۲۰ استان به مصاف هم رفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی با ۲۴ شمشیرباز دختر و پسر در قالب ۶ تیم در هر سه اسلحه در این پیکارها شرکت می‌کنند، ادامه داد: امروز یکشنبه دیدارهای بخش انفرادی سابر و اپه  دختران در حال برگزاری است.

رئیس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی مشارکت و همکاری فدراسیون را خوب ارزیابی کرد و افزود: مسابقات قهرمانی جوانان کشور به نوعی حکم انتخابی تیم ملی را دارد و اعضای کمیته فنی با حضور در این مسابقات اقدام به شناسایی ورزشکاران نخبه و مستعد برای دعوت به اردوهای تیم ملی می‌کنند و بدون شک سهم استان در این انتخاب چشمگیر خواهد بود.

رحمانی با اشاره به اینکه فردا دوشنبه در دومین روز این مسابقات رقابت های بخش سابر تیمی و فلوره انفرادی به انجام می‌رسد، افزود: مهتاب سلامت، الناز ابراهیمی و الهه قهرمانی به ترتیب هدایت تیم های اپه، سابر و فلوره دختران استان را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: شمشیربازان استان طی چند هفته گذشته موفقیت‌های چشمگیری در جریان دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور به دست آوردند و این بار نیز با روحیه بالایی در رقابت‌های جوانان کشور حاضر می‌شوند.

رحمانی افزود: در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در شهریورماه امسال، تیم چهار نفره استان متشکل از محمد برزگر، یاسین نوری، امیرحسین جعفری و محمدامین تمکین‌وش با مربیگری طاهر عاشوری در دیدار فینال با پیروزی مقابل خراسان رضوی بر سکوی قهرمانی جای گرفت و در بخش انفرادی اسلحه اپه نیز «یاسین نوری»  و «محمد برزگر» به ترتیب مدال‌های طلا و برنز بخش انفرادی را بر گردن آویختند.

وی بیان کرد: همچنین تیم سابر سه نفره پسران استان متشکل از عدنان اصلانی، مبین رضوی و دانیال ولی‌نژاد با مربیگری میرامین رضایی با یک پیروزی مقابل یزد و قبول شکست مقابل مازندران موفق به کسب مدال برنز تیمی و سکوی سومی این المپیاد شد.

رحمانی گفت: تیم‌های اسلحه فلوره و اپه دختران آذربایجان‌غربی نیز موفق به کسب یک مدال طلا و یک نقره در بخش انفرادی اپه، یک طلای تیمی فلوره و یک طلای تیمی اپه در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور شدند.

هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی یکی از هیات‌های فعال و موفق استان است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه‌مندان این رشته دارد؛ این هیات فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است.

طاهر عاشوری، سکینه نوری و الهه قهرمانی سه شمشیرباز باسابقه و ملی‌پوش ارومیه‌ای هستند که مقام‌های متعددی در مسابقات آسیایی، بین‌المللی و کشوری کسب کرده‌اند.

۷۱۵۶/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =