واژگونی خودروی سواری در جاده زنجان ۲ کشته برجا گذاشت

زنجان - ایرنا - رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری ال نود، ۲ سرنشین آن جان باختند.

سرهنگ عباس مظفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه رانندگی، بعداز ظهر شنبه/ ۲۳ شهریور/ در کیلومتر ۷۰ مسیر ارتباطی زنجان - بیجار  به علت خستگی و خواب آلودگی راننده این خودروی سواری اتفاق افتاد.  

وی اظهار داشت: کشته شدگان این حادثه رانندگی، یک زن و یک کودک دختر بودند و راننده و ۲ سرنشین دیگر خودرو نیز که از نقاط مختلف بدن دچار آسیب و جراحات شده بودند به منظور مداوا و درمان به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان انتقال یافتند.   

مظفری تاکید کرد: لازم است رانندگان هنگام احساس خستگی و خواب آلودگی از رانندگی به جد خودداری کنند و پس از استراحت هرچند کوتاه به مسیر ادامه دهند چراکه کوچکترین غفلت در امر رانندگی می تواند به حوادث تلخ و ناگواری منجر شود.  

طی سه ماهه نخست امسال ۳۲۳ تصادف جرحی با ۴۱۷ مصدوم و ۶۵۱ فقره تصادف خسارتی در جاده‌های این استان حادث شد و بر اثر این حوادث ۴۵ نفر نیز کشته شدند که تعداد کشته‌ها در مدت مشابه پارسال ۴۶ نفر بود.

تیر ماه سالجاری (۹۸) ۲۸ نفر از هموطنان و مدت مشابه پارسال (۹۷) نیز ۳۱ نفر در سطح مسیرهای ارتباطی این استان بر اثر وقوع تصادف های رانندگی جان خود را از دست دادند و در مرداد ماه امسال نیز قریب ۲۵ نفر و از ابتدای شهریور ماه تاکنون نیز ۱۷ نفر جان باختند.

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۶۰۸۴/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =