۱۸۰۰ کلاس درس در ۱۴ استان محروم کشور نوسازی می‌شود

تهران- ایرنا- بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یک هزار و ۸۰۰ کلاس درس را در ۱۴ استان محروم کشور و در چهار منطقه هدف اقتصاد مقاومتی تا پایان سال ۱۴۰۱ نوسازی و مقاوم‌سازی می‌کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، این بنیاد در تفاهم نامه‌ای با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور یک هزار کلاس درس خشتی، گلی، سنگی و چوبی در ۱۴ استان کمتر توسعه یافته کشور را نوسازی می‌کند.

همچنین ۸۰۲ کلاس درس نیز در استان تهران و شهرستان‌های قلعه گنج، چالدران، لنده و گرمی نوسازی و مقاوم سازی می‌شوند.

برنامه‌ریزی به منظور نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس در سایر مناطق هدف نیز در دستور کار این بنیاد قرار دارد.

«بهزاد مایلی» معاون امور فنی و مهندسی بنیاد علوی در خصوص پیشرفت این پروژه در سطح کشور گفته است: تاکنون عملیات احداث ۸۴۵ کلاس درس آغاز شده که احداث آن‌ها از پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی برخوردار است و ۳۲۰ کلاس درس نیز تا به امروز تحویل بهره برداران شده است.

وی ادامه داد:تمامی ۹۵۷ کلاس باقی مانده نیز طبق برنامه ریزی صورت گرفته طبق جدول زمانبندی مشخص تا پایان سال ۱۴۰۱ تحویل بهره برداران می‌شود.

مایلی افزود: بیشترین کلاس‌های درس در حال بازسازی و نوسازی به ترتیب در سه استان محروم سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و کرمان قرار دارد و با پایان این پروژه در حدود ۵۲۰ مدرسه در کشور کاملا نوسازی و تجهیز می‌شوند که تاثیر قابل توجهی در ایجاد عدالت آموزشی در کشور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =