ستیز معقولانه با عوامل مخل اخلاق و معنویت در دانشگاه

تهران- ایرنا- رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در محیط ‌های دانشگاهی با عوامل مخل اخلاق و معنویت ستیز معقولانه داشته و نسبت به این افراد بی‌تفاوت نباشیم.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی امروز یکشنبه در همایش روسای دانشگاه ها که در دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است، اظهار داشت: همچنین به بحث فضاهای مجازی و مروجان فرهنگ لاابالی‌گری و دین‌زدایی که در فضاهای عمومی کشور بحث جدی به شمار می‌روند، توجه ویژه شود؛ چرا که بی‌توجهی به این مسائل، آسیب‌زا است.
وی در مورد مسائل بودجه ای در دانشگاه ها تاکید کرد: با محدودیت بودجه مواجه هستیم و این محدودیت در بخش‌های مختلف کشور به دلیل دشمنی نظام سلطه به وجود آمده است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها کسری بودجه را جدی دانست و تاکید کرد: این کسری بودجه و محدودیت در بخش‌های مختلف که به بودجه دولتی وابسته است، دیده می‌شود. دشمن به دنبال خسته کردن مردم و کاهش سرمایه اجتماعی نظام است، اما آنچه در صحنه رخ می‌دهد، غیر از این است. 
وی اظهار داشت: همان طور که مورد نظر روسای دانشگاه‌ها هم است صرفه جویی و محدودیت های بودجه ای نباید در بخش علم و پژوهش و دانشگاهی اعمال شود.
رستمی خاطرنشان کرد: پس از سقوط پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی، نظمی که مردم ما در منطقه مطالبه می‌کردند، حاکم شد و شاهد تغییر رویکرد کشورهای عربی به ویژه امارات بعد از این جریان‌ها بودیم و تغییر روش جمهوری اسلامی در برجام، آنها را وارد فاز انفعال کرده است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: فضای دانشگاهی، پرشور و هیجانی و نشاط سیاسی و فرهنگی باید در فضای دانشگاهی حاکم باشد.
به گفته رستمی، دیگران انتظار داشتند از این فضا، محصول آشوب و فتنه درو کنند که خوشبختانه دانشگاه‌ ها و دانشجویان برخلاف این عمل کردند؛ هر چند باید از این موضوع مراقبت کرد، چون ما در حال عبور از بحران هستیم.
وی تاکید کرد: استادان دانشگاه ها باید وقت بیشتری برای دانشجویان اختصاص داده و شکارچی ایده خلاقانه دانشجویان با گفت و گوهای به ظاهر عادی باشند.
رستمی گفت: مخاطبان بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری جوانان هستند، اما چقدر به این موضوع در دانشگاه‌ها توجه شده است و حتماً باید به این موضوع بیش از گذشته توجه کرد.
وی درباره مطالبه رهبری برای توجه ویژه به جوانان و دانشجویان اظهار داشت: مطابق خواسته ایشان شوراهای فرهنگی دانشگاه‌ها باید به مجموعه جوان توجه ویژه داشته باشند و کارهای روزمره آنها را از این کار غافل نکند. 
رستمی گفت: خواهش ما این است که شوراهای فرهنگی جلساتی را با برنامه ریزی و هدفمندی کامل برگزار کنند و به اجرایی کردن مطالبات رهبری بپردازند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش