وضعیت دکتر سلیمانی همچنان پیگیری می شود

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت امور خارجه همچنان پیگیر وضعیت دکتر مسعود سلیمانی پژوهشگر ایرانی زندانی در آمریکا است.

«منصور غلامی» روز یکشنبه در حاشیه نشست روسای دانشگاه ها در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درمورد آخرین وضعیت دکتر سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس که در آمریکا زندانی است، اظهار داشت: دست وزارت علوم به مراکزی که این استاد را بازداشت کرده اند، نمی رسد.
وی افزود: وزارت امور خارجه پیگیر این مسئله است هر چند آنها هم مسائل خاص خودشان را دارند.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: کشور معاند از روی دشمنی این مشکل را ایجاد کرده است هنوز نتوانستیم از حوزه وزارت علوم کار خاصی انجام دهد.

دکتر مسعود سلیمانی از محققان ارشد سلول‌ های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس مهرماه سال گذشته برای سفری علمی و تحقیقاتی به آمریکا سفر کرد اما به اتهام نقض تحریم ‌های آمریکا علیه ایران در این کشور بازداشت شده و از آن زمان در زندان به سر می برد. وی مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر است.

دانشگاه ها با قوت بیشتر در حل مشکلات کشور ورود می کنند

وزیر علوم درباره مهم ترین اقدامات وزارت علوم برای سال تحصیلی جدید نیز گفت: آموزش های کیفی و کاربردی را در دانشگاه ها پیش می بریم تا دانش آموختگان توانمندتر داشته باشیم، همچنین دانشگاه ها با قوت بیشتر در حل مشکلات کشور ورود می کنند.
غلامی همچنین درمورد قانون مقابله با تقلب علمی خاطرنشان کرد: این قانون مصوب مجلس است و آیین نامه آن به دانشگاه ها ابلاغ شد.
وی تاکید کرد: وزارت علوم و دانشگاه ها با جدیت با این پدیده برخورد می کنند و گاهی شأن آموزش عالی را زیر سوال می برد.
وزیر علوم گفت: امسال این مسئله مقابله با تقلب علمی خیلی جدی تر در سطح تمامی دانشگاه ها پیگیری می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =