تهدید صهیونیست ها برای حمله به غزه پیش از انتخابات پارلمانی

تهران- ایرنا- گلعاد اردان وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی تهدید کرد که پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی این رژیم در روز سه شنبه به بخش هایی از غزه حمله خواهد شد .

اردان شنبه شب در مصاحبه با شبکه تلویزیونی کان گفت، احتمالا "یک عملیات نظامی و اقداماتی دیگر" در روزهای آتی انجام خواهد شد که وابسته به بسیاری از عوامل است.

وی گفت که پس از چندین بار تلاش، اقدامات در جهت مذاکره بین حماس و اسرائیل شکست خورد.

وزیر صهیونیستی به ادامه مقاومت فلسطینی ها در تظاهرات بازگشت اذعان کرد و گفت که امروز توافقی صورت گرفته و نیاز به انجام یک عملیات نظامی است، زمان آن توسط اسرائیل انتخاب می شود و پیشتر به آنها (فلسطینی ها) اعلام نمی کنیم.  

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز روز جمعه در گفتگو با شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل، نوار غزه را تهدید به حمله کرد. نتانیاهو ضمن اشاره به نزدیک بودن عملیات گسترده علیه مقاومت در نوار غزه، احتمال داد این عملیات پیش از انتخابات و در هر لحظه‌ای آغاز شود.

این تهدیدات مقامات ارشد صهیونیست در حالی صورت می گیرد که روز سه شنبه انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی برگزار می شود. اردان و نتانیاهو هر دو از حزب لیکود هستند و با توجه به تضعیف این حزب، در چند روز باقی مانده به انتخابات از هر حربه ای برای جلب رای استفاده می کنند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در صورتی که انتخابات برگزار شود حزب راستگرای لیکود ۳۲ کرسی را از آن خود می کند و از این حیث با حزب رقیب از نظر تعداد کرسی برابر می شود.

همچنین طبق این نظرسنجی، احزاب راست افراطی (بلوک راست) در سرزمین اشغالی با کسب مجموعا ۵۸ کرسی امیدی به رسیدن به قدرت ندارند و از مساله تهدید و حمله به غزه برای کسب رای بیشتر استفاده می کنند. احتمال می رود که حزب نتانیاهو با تجاوز به غزه قصد اخلال در روند انتخابات را داشته باشد.

احزاب راست برای تشکیل ائتلاف در پارلمان رژیم صهیونیستی نیاز به حداقل ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان را دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =