نخست وزیر سومالی از 2 ترور نافرجام جان سالم به در برد

تهران- ایرنا- "حسن علی خیری" روز یکشنبه از دو ترور نافرجام جان سالم برد که جنبش تروریستی "الشباب" مسؤولیت آن را برعهده گرفته است.

"مصطفی عبدالرحمن" رئیس پلیس ایالت "شبلی" در جنوب غرب سومالی به خبرگزاری "آناتولی" ترکیه گفت: در حالی که نخست وزیر در شهر ساحلی "مرکه" در حال صحبت با گروه زیادی از مردم بود، یک نارنجک منفجر شد و بر اثر آن یک نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

عبدالرحمن اضافه کرد: دو غیر نظامی از جمله یک زن نیز در حمله خمپاره ای جان باختند؛ حمله ای که تنها چند دقیقه پس از انفجار نخست و در محل حضور نخست وزیر روی داد.

رئیس پلیس ایالت شبلی سومالی تصریح کرد: نخست وزیر و هیأت همراه وی از حملات جان سالم به در بردند و راهی ماگادیشو، پایتخت شدند.

جنبش تروریستی الشباب مسؤولیت این حمله را برعهده گرفت و در بیانیه ای اعلام کرد: نخست وزیر سومالی به طرز معجزه آسایی از ترور نجات یافته است.

الشباب اعلام کرد: حسن خیری به وسیله هواپیمای متعلق به سازمان ملل متحد (از محل حادثه) فرار کرده است.

الشباب یک گروه تروریستی سومالیایی است که از سال ۲۰۱۲ به القاعده پیوسته است. این گروه در گذشته بخش‌هایی از مرکز و جنوب این کشور را در کنترل خود داشت اما در سال ۲۰۱۵ کنترل شهرهای بزرگ را از دست داد و اکنون تنها چند منطقه روستایی در تصرف این گروه قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha