۲۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲:۴۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83475432
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰ هزار نیرو امنیت انتخابات تونس را بر عهده دارند

تهران- ایرنا- وزارت کشور تونس شنبه شب اعلام کرد: ۷۰ هزار نیرو، تأمین امنیت سومین انتخابات ریاست جمهوری این کشور را برعهده خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت کشور تونس، ۵۰ هزار نفر از این نیروها، امنیت چهار هزار و ۵۰۰ مرکز  اخذ رأی را تأمین خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، تأمین امنیت نقل و انتقال صندوق رأی گیری نیز با همکاری ارتش این کشور صورت خواهد گرفت.

این نیروها همچنین محافظ نامزدهای انتخابات و ناظران هستند و باید فعالیت روزنامه نگاران را تسهیل کنند.

این گزارش می افزاید؛ ۲۰ هزار نیروی امنیتی دیگر نیز وظیفه امنیت خیابان ها و حفاظت از اماکن عمومی و خصوصی، تأمین امنیت مرز زمینی و دریایی و مراکز دیپلماتیک در تونس را برعهده دارند.

در ادامه این گزارش آمده است: ۱۵۹ تیم از یگان های مبارزه با تروریسم نیز در تمامی استان های تونس مستقر هستند.

برپایه این گزارش، همچنین دو هزار راننده آمبولانس و آتش نشان نیز آمادگی خواهند داشت تا در صورت بروز حوادث پیش بینی نشده، وارد عمل شوند.

مردم تونس روز یکشنبه پای صندوق های رأی می روند تا از میان ۲۶ نامزد، سرنوشت سومین انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رقم بزنند.

انتخابات ریاست جمهوری تونس برای ۱۰ هزار تبعه تونسی مقیم خارج این کشور نیز از روز جمعه آغاز شده و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

از جمعیت ۱۱ میلیون و ۵۳۰ هزار نفری تونس، حدو هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند.

بر اساس گزارش ستاد عالی انتخابات تونس، ۶۳ درصد واجدان شرایط رأی دهنده را  زنان و جوانان تشکیل می دهند.

این انتخابات قرار بود آبانماه برگزار شود اما درگذشت "محمد الباجی قائد السبسی" رئیس جمهوری پیشین این کشور در اواخر ماه ژوئیه (تیر/ مرداد) موجب شد این انتخابات دو ماه زودتر برگزار شود.

از میان ۲۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس، "یوسف الشاهد" نخست وزیر کنونی و رهبر حزب "زنده باد تونس"، "منصف المرزوقی" رئیس جمهوری سابق، "عبدالکریم الزبیدی" وزیر دفاع، "عبدالفتاح مورو" معاون رهبر حزب النهضه نیز حضور دارند که به اعتقاد برخی تحلیلگران از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردار هستند.

بر اساس قانون انتخابات تونس، اگر نامزدها نتوانند اکثریت مطلق (۵۰٪) آراء را در دور نخست کسب کنند، دور دوم در فاصله دو هفته پس از اعلام نتایج نهایی دور نخست برگزار می شود و دو نامزدی که بیشترین رأی را در دور اول کسب کرده اند، بار دیگر با هم رقابت خواهند کرد و فردی که در دور دوم، دارای بیشترین رأی باشد، به عنوان سومین رئیس جمهوری تونس انتخاب خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =