حوادث مرزی، کاردار افغانستان را به وزارت خارجه پاکستان کشاند

اسلام‌آباد- ایرنا- دولت پاکستان کاردار سفارت افغانستان در اسلام آباد را در پی حمله تروریست ها به مرزبانان پاکستانی در نزدیکی مرز مشترک میان دو کشور، احضار کرد.

در حوادث مرزی روز گذشته دست کم چهار نظامی پاکستان کشته شدند.

وزارت امور خارجه پاکستان شنبه شب با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: کاردار سفارت کابل در اسلام آباد در اعتراض به یورش تروریست ها از داخل خاک افغانستان به مواضع نیروهای امنیتی پاکستان، به وزارت خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت اسلام آباد به وی ابلاغ شد. 

در این بیانیه تصریح شده است: نیروهای امنیتی پاکستان در حال نصب حصار واقع در خط مرزی مشترک با افغانستان بودند که هدف اقدام تروریست‌ها قرار گرفتند. 
مرکز دیپلماسی دولت اسلام آباد اعلام کرد: در واکنش به این حادثه، نگرانی های جدی پاکستان به دیپلمات ارشد افغانستان منتقل شد. 
تاکنون هیچ گروهی مسؤولیت حمله تروریستی به پست امنیتی نیروهای مرزی پاکستان را به عهده نگرفته اما ارتش پاکستان همواره شبه نظامیان طالبان را در حمله به مرزبانان و نفوذ به مناطق مرزی مقصر می داند. 
دولت اسلام آباد می گوید: گروه غیرقانونی 'تحریک طالبان پاکستان' پس از عملیات‌ گسترده ارتش این کشور، به افغانستان گریخته و با ایجاد پایگاه هایی، نقاط مرزی پاکستان، نیروهای امنیتی و روستاهای مجاور در این منطقه را هدف حملات خود قرار می دهد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =