محقق نشدن مسوولیت های اجتماعی نفت در استان بوشهر انباشت سالهای گذشته‌است

بوشهر- ایرنا- معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: محقق نشدن کامل تعهدات مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت در محیط پیرامونی صنعت یادشده در این استان انباشت سالهای گذشته است و مربوط به سالهای اخیر نیست.

مهرداد ستوده روز شنبه در نشست با مدیر طرح‌های مناطق نفت‌خیز وزارت نفت، نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در راستای سرعت بخشی در پیشرفت طرح‌ها و برطرف کردن موانع پروژه‌های در تعهد وزارت نفت افزود: مدیران شاغل در مناطق حوزه انرژی باید از ظرفیت و پتانسیل‌های اجتماعی محلی نهایت استفاده را کنند و به صورت مستمر و شفاف فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف به آگاهی مردم برسانند.

وی بیان کرد: با این روش هم حق وزارت نفت در قضاوت‌های مردم نادیده گرفته نمی‌شود و هم اینکه مردم راحت‌تر می‌توانند حقوق قانونی خود در سهم اشتغال و پیشبرد پروژه‌ها در وزارت نفت را مطالبه و پیگیری کنند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت:باتوجه به نقش مهم و غیرقابل انکار صنعت نفت در شرایط حساس کنونی حمایت همه جانبه از این صنعت الزامی است.

وی اضافه کرد: صنعت نفت علاوه براینکه منبع عمده تامین انرژی دردنیای امروز است نقش مهمی در محقق شدن هدف‌های ستاد اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دارد و از ابتدای فعالیت خود نقش مهم و کلیدی در اقتصاد ایران داشته است.

ستوده ادامه داد: در شرایط حساس کنونی، وزارت نفت در خدمت تحکیم امنیت ملی، توسعه همه جانبه کشور، پیشبرد هدف‌های سیاست خارجی و حتی محرومیت‌زدایی قرار دارد.

وی گفت: باتوجه به آثار و تبعات تحریم‌های تحمیلی و محدودیت‌های ایجاد شده برای کل کشور از جمله صنعت نفت و ضرورت ایفای نقش کلیدی از سوی وزارت نفت در همراهی با مدیریت عالی کشور، همراهی تمام ذینفعان و جوامع پیرامونی به منظور عبور موفق و سربلند از تنگناهای موجود، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و شایسته است این صنعت مورد حمایت همگان قرار گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: اکنون زمان آن است که تمام ذی‌نفعان وزارت نفت، دیگر مجموعه‌ها و سازمان‌ها با درک مناسب از شرایط کنونی یاری‌گر این صنعت کلیدی و پیشران اقتصادی کشور باشند و با تلاش و ایثار این آزمون سخت را نیز سپری و برگ زرین دیگری در تاریخ سراسر حماسه، ایثار و افتخار این آب و خاک به ثبت رسانند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهراز مدیران دستگاه‌های اجرایی استان که محل تامین اعتبار پروژه‌های آنها از محل وزات نفت است خواست صورت وضعیت و گزارش پیشرفت پروژه‌های خود را به مجموعه نفت تحویل دهند.

ستوده تاکید کرد: در این راستا ضروری است جلسه‌های کنترل پروژه‌های اجرایی از محل اعتبارات وزارت نفت به موقع و مستمر تشکیل شود و هرگونه کم‌کاری در این شرایط ویژه اقتصادی از هیچ مدیری پذیرفته شده نیست.

وی گفت: تحقق نیافتن کامل تعهدات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت مربوط به سال‌های اخیر نیست.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =