«عبدولی» از صعود به فینال بازماند

تهران - ایرنا - «سعید عبدولی» نماینده وزن ۸۲ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران با شکست برابر حریفی از جمهوری آذربایجان از صعود به فینال مسابقات قهرمانی جهان بازماند.

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان برگزار می‌شود.

«سعید عبدولی» در مبارزه‌های وزن ۸۲ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر «پیتر نوواک» از چک را از پیش‌رو برداشت. وی در دور سوم در مصاف با «ادلان آکیف» دارنده مدال برنز اروپا از کشور روسیه با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در دیدار نیمه‌نهایی مقابل «رفیق حسین‌اف» دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی و برنز قهرمانی اروپا از جمهوری آذربایجان قرار گرفت و در یک مبارزه پربرخورد و در کنار عدم تمرکز نماینده کشورمان، نتیجه را ۸ بر ۵ به حریف واگذار کرد و از صعود به فینال بازماند تا تیم ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی جهان بدون فینالیست بماند.

عبدولی فردا (یکشنبه) برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریف خود برود.

در وزن ۶۳ کیلوگرم «میثم دلخانی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب «استپان ماریانیان» دارنده مدال طلای جهان از روسیه شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند در گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز به کار خود ادامه دهد. ماریانیان در دور بعد «جین وونگ» دارنده مدال برنز آسیا از کره‌جنوبی را ۸ بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.  

ماریانیان دارنده مدال طلای جهان لحظاتی قبل موفق شد «اسلاویک گالستیان» از ارمنستان را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهد و به فینال راه یابد تا «میثم دلخانی» نیز در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش کند.

دلخانی در این گروه ابتدا باید با «جین هوونگ جونگ» از کره جنوبی کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی به مصاف «اسلاویک گالستیان» از ارمنستان خواهد رفت.

۲ نماینده دیگر کشورمان پویا ناصرپور در وزن ۵۵ کیلوگرم و امین کاویانی نژاد در وزن ۷۲ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شدند.

اسامی فینالیست‌های چهار وزن نخست به این شرح است:

۵۵ کیلوگرم: خورلان ژاکانشا (قزاقستان) - نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان)

۶۳ کیلوگرم: استپان ماریانیان (روسیه) -شینیبو اوتا (ژاپن)  

۷۲ کیلوگرم: آرام واردانیان (ازبکستان) - ابوزید مانستیگوف (روسیه)

۸۲ کیلوگرم: لاشا گوبادزه (گرجستان) – رفیق حسین اف (جمهوری آذربایجان)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =