استاندار: از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه قم استفاده شود

قم – ایرنا - استاندار قم با تاکید بر ضرورت تقویت ارتباط دولت با دانشگاه‌های استان گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه قم باید با جدیت پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز شنبه در جلسه دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی قم اظهار کرد: اعتقاد عمیقی به استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها جهت تصمیم سازی داریم.

وی بابیان اینکه همه زیرمجموعه‌ها باید نقش خود را در راستای توسعه ایفا کنند افزود: استانداری نقش هماهنگ‌کننده را در این جهت ایفا می‌کند.

وی با اشاره به راه‌اندازی دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه‌ها برای پر کردن خلا رابطه بین دولت و مراکز علمی و برقراری ارتباط سامانمند افزود: برنامه حضور در جمع دانشگاهیان استان باید به‌صورت هدفمند، به تقویت این ارتباط و استفاده از ظرفیت‌های مراکز علمی در جهت حل مشکلات اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی منتهی شود.

سرمست همچنین هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلی به سمت نیازهای قم را یکی از اولویت‌های مدیریت استان دانست و گفت: برقراری ارتباط با واحدهای صنعتی، بنیاد نخبگان، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و معاونت علمی رئیس‌جمهوری ازجمله کارهای اولویت‌دار قم در حوزه مراکز آموزش عالی می‌باشد.

وی گفت: در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیز باید راهکار عملی برای پیشگیری از وقوع آن در نظر گرفته شود.

وی در پایان تصریح کرد: به لحاظ نشر و تعداد کتابخانه‌های غنی در وضعیت خوبی قرار داریم و باید از ظرفیت‌های کتابخانه‌ای مراکز مختلف به‌صورت مشترک استفاده شود.

۱۱۷۵ /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =