نگرانی مسئولان صهیونیستی از اوضاع متشنج در مرز غزه

بیروت- ایرنا- ارزیابی دست اندرکاران نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی با وجود آرامش نسبی در شهرک‌های صهیونیستی اطراف نوار غزه، حاکی از این است که در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی، اوضاع بسیار متشنج و قابل انفجار می باشد.

به نوشته روزنامه "معاریو"، در آستانه انتخابات کنیست (پارلمان) رژیم صهیونیستی که قرار است سه شنبه  ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) برگزار شود، ارتش این رژیم در مرزهای نوار غزه و مناطق اشغالی ۱۹۴۸ به حالت آماده باش در آمده است.

این روزنامه نوشت: حوادثی که هفته گذشته پس از شهادت دو فلسطینی به ضرب گلوله ارتش اسرائیل رخ داد،  نشان می دهد، آرامش کنونی بسیار شکننده است.

هفته گذشته در پی شهادت دو فلسطینی در راهپیمایی‌ بازگشت به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی، شهرک‌های اطراف نوار غزه با موشک هدف قرار گرفت و یک خودروی نظامی نیز  منهدم شد.

معاریو افزود: تا چند روز باقی مانده به برگزاری انتخابات، آماده باش بالای ارتش در نزدیکی غزه (جنوب) و همچنین در مرز با لبنان (شمال) و به ویژه در مرزهای جولان ادامه خواهد یافت.

بنابر اعلام این منبع، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر "اسرائیل" همزمان با شمارش معکوس برای برگزاری انتخابات در یک مصاحبه رادیویی در یک حمله رسانه ای سریع، اعلام کرد، هیچ گزینه‌ای جز به راه انداختن جنگ در غزه وجود ندارد و جنگ آخرین روزنه  است.

اظهارات نتانیاهو در حالی است که وی در آستانه انتخابات با توسل به هر راهی در تلاش برای جلب آراء رای دهندگان است. سفر به روسیه و دیدار با ولادیمپر پوتین رئیس جمهور روسیه، اظهارات مربوط به ملحق کردن بخش هایی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی و جنگ علیه غزه از جمله تلاش های نتانیاهو در این خصوص است حال آنکه گفته می شود اگر وی در انتخابات پیروز نشود چه بسا در ارتباط با پرونده مربوط به فساد و رشوه، زندان در انتظارش خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =