۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 1768
کد خبر: 83474761
۱۲ نفر

برچسب‌ها

نتیجه نهایی کنکور سراسری ۹۸ اعلام شد

تهران- ایرنا- نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اعلام شد.

نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ امروز - شنبه - بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قرار گرفت.

کنکور سراسری امسال در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ با حضور یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب برگزار شد که پس از اعلام نتایج اولیه در مردادماه، تعداد ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ نفر مجاز به انتخاب رشته شده و فرم انتخاب رشته اینترنتی را تکمیل کردند.

در حال حاضر داوطلبان می‌توانند نتیجه نهایی خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده کنند.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در سال تحصیلی ۹۹- ۱۳۹۸، ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ نفر در رشته های مختلف تحصیلی با آزمون در دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته های تحصیلی مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شدند.

سازمان سنجش آموزش کشور همچنین اعلام کرد: تمامی داوطلبان اعم از پذیرفته­ شدگان رشته­ های تحصیلی با آزمون یا کسانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته شدگان قرار نگرفته ­اند، در صورت تمایل برای ثبت­ نام و پذیرش در رشته­ های صرفاً براساس سوابق تحصیلی می­ توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان (بخش آزمون سراسری - سامانه پذیرش در رشته‌های با سوابق تحصیلی) حداکثر تا تاریخ ۲۸ شهریورماه اقدام کنند.

این تاریخ قابل تمدید نیست و داوطلبانی که پیش از این در سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند در صورت تمایل می‌توانند تا تاریخ فوق نسبت به ویراش اطلاعات و یا رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =