۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83474745
۰ نفر

برچسب‌ها

یک واحد مسکونی در باریکرسف کاشان وقف شد

کاشان - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان از وقف یک واحد مسکونی با ارزشی نزدیک به سه میلیارد ریال در روستای باریکرسف از توابع این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام اصغر توسلی روز شنبه در این زمینه اظهارداشت: این واقف نیک‌اندیش ۶ دانگ واحد مسکونی دو طبقه را وقف کرده که همکف شامل سه باب مغازه به مساحت ۸۱ مترمربع و طبقه دوم ۱۱۰ مترمربع است.

وی افزود: واقف درآمد سالانه این ملک واقع در روستای باریکرسف از توابع کاشان را برای سوگواری حضرت امام حسن مجتبی (ع) در ۲۸  صفر و جشن میلاد آن حضرت در نیمه ماه مبارک رمضان وقف کرده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان بیان کرد: این واقف نیک‌اندیش همچنین مقرر کرده در صورت وجود مازادی از درآمد سالانه، آن را در راستای هدف بنیاد خیریه قاسم‌زاده به نیت امام حسن مجتبی (ع) برای تامین کمک هزینه ازدواج جوانان، تحصیل دانش‌آموزان محروم و همچنین اکرام خانواده‌های بی‌سرپرست روستای باریکرسف اختصاص یابد.

به گفته وی، این موقوفه با شماره ۱۰۲۲۸۰۱۷۰۰۰۰۰۰ در سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت شد.

این ششمین وقف ثبتی امسال در شهرستان کاشان است.

پیش‌تر نیز این واقف نیک‌اندیش ساخت یک باب مسجد و حسینیه حضرت فاطمه الزهرا (س) با ۱۴ باب اتاق زائرسرا در آستان مقدس امامزاده نورالهدی (ع) مشهد اردهال را وقف کرده بود.

شهرستان کاشان دارای ۲ هزار و ۳۱۳ موقوفه و هشت هزار و ۷۲۵  رقبه وقفی است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =