تداوم رکوردشکنی شاخص بورس

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) چهار هزار و ۵۲۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۴ هزار و ۴۶۰ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۵۱۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۱ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال در ۶۹۸ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۷۰۶ واحد افزایش به ۸۵ هزار و ۲۰۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۱۴۲ واحد رشد به ۵۷ هزار و ۳۷ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز پنج هزار ۹۸۱ واحد افزایش به رقم ۳۴۸ هزار و ۱۹۲ واحد رسید، شاخص بازار اول سه هزار و ۹۴۰ واحد و شاخص بازار دوم ۶ هزار و ۲۹۹ واحد رشد داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۷۶۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۱۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۹۱ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۹۳ واحد، پتروشیمی مبین (مبین) با ۱۸۶ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۱۷۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۸۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۴۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۱۷ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۸۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان  و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و پارس خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک‌ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۷۱۱ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۳۳ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۹۱۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۵ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۹ هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بانک دی (دی)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و س. توسعه و عمران استان کرمان بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پالایش نفت شیراز (شراز)، قاسم ایران (قاسم)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و مدیریت انرژی تابان هور (وهور) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha