کمیته اقتصاد آموزش و پرورش به ریاست طیب‌نیا تشکیل می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در حساب کاربری خود در توئیتر از تشکیل کمیته اقتصاد در این وزارتخانه در آینده نزدیک به ریاست علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی پیشین خبرداد.

«محسن حاجی میرزایی» روز شنبه در این توئیت نوشت: «از اندیشمند فرهیخته جناب آقای دکتر  علی طیب‌نیا تقاضا کردم به عنوان رئیس کمیته اقتصاد آموزش و پرورش، مشاور بنده و همراه فرهنگیان باشند و این کمیته را با حضور اقتصاددانان جوان تشکیل دهند».

وی تصریح کرد: «مطمئنم اقتصاد آموزش و پرورش با حضور ایشان  تحول واقعی را تجربه خواهد کرد».

به گزارش ایرنا، این کمیته برای نخستین بار است که در وزارت آموزش و پرورش تشکیل می شود.

حاجی میرزایی امروز  در مراسم معارفه خود که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، گفت که  با توجه به اهمیت ویژه اقتصاد آموزش و پرورش، باید پای اقتصاددان ها به آموزش و پرورش باز شود و از ظرفیت های انبوه موجود برای حل مشکلات آموزش و پرورش استفاده شود.

وزیر آموزش و پرورش پیشتر گفته بود که توجه به اقتصاد آموزش و پرورش ضروری است چون معتقدیم اقتصاد آموزش و پرورش بیمار است، آموزش و پرورش از بودجه ای که دارای ضعف شدید ساختاری است رنج می برد. پس باید برای اصلاح این بودجه اقدام کنیم.

وی اظهار داشت: بودجه این نهاد با یک سوم کسری بسته می شود دلیل کسری این است که بیش از یک سوم هزینه های پرسنلی از جمله حق التدریس، خرید خدمات و حق الزحمه امتحانات و هزینه های دیگر، هزینه های اجتناب ناپذیر تلقی نمی شود، بودجه آموزش و پرورش باید بر مبنای عملکرد بسته و واقع بینانه تنظیم شود.

در پی استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در خردادماه و پذیرش استعفای وی توسط رئیس جمهوری، سید جواد حسینی به مدت سه ماه سرپرستی وزارت آموزش و پرورش را با حکم دکتر حسن روحانی برعهده داشت. تا اینکه محسن حاجی میرزایی از سوی رئیس جمهوری به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و حاجی میرزایی نیز دو هفته گذشته با ۲۰۰ رای موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان پانزدهمین وزیر آموزش و پرورش راهی ساختمان شهید رجایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha