دعوت از رئیس سازمان دیانت ترکیه برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با رئیس سازمان دیانت ترکیه از وی برای حضور در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی آبان سال جاری با موضوع فلسطین در تهران،‌ دعوت کرد.

آیت الله محسن اراکی که برای شرکت در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی: آینده فلسطین و جهان اسلام به آنکارا سفر کرده است، با «علی ارباش» رئیس سازمان دیانت ترکیه دیدار و گفت وگو کرد.
وی در این دیدار با بیان اینکه مساله فلسطین یکی از مهمترین مسائل امروز جهان اسلام است، اظهار داشت: پیگیری مساله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست بلکه مساله امت اسلامی است. به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است.


 
طرح های خطرناکی که امروز در فلسطین توسط صهیونیست ها اعمال می شود بسیار هشدار دهنده است و سکوت در برابر آن جایز نیست.
 


وی اظهار داشت: در شرایط کنونی ایجاد یک وحدت رویه پیرامون قضیه فلسطین بین علمای اسلام در سراسر جهان یک هدف بزرگ ومهم است. درگذشته دیدارهای با مسئولان سازمان دیانت داشتیم و توافق شد هیاتی از سوی ترکیه و هیاتی از علمای ایران برای همکاری دینی و فرهنگی با یکدیگر نشست هایی را برگزار کنند، امیدواریم در این همکاری به طرحی در رابطه با وحدت رویه علمای اسلام پیرامون قضیه فلسطین برسیم.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه به برگزاری سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که آبان سال جاری با موضوع فلسطین در تهران برگزار می شود اشاره و از علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه برای حضور در این کنفرانس دعوت کرد.
 
علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوتش برای حضور در سی و سومین کنفرانس بین االمللی وحدت اسلامی اظهار داشت: پرداختن به موضوع فلسطین در کنفرانس وحدت سال جاری خوشحال کننده است.
 
وی با بیان اینکه مساله فلسطین مسئله کل امت اسلام است، افزود: فلسطین در قلب ما جایگاه ویژه ای دارد و وحدت و برادری از جمله مفاهیمی است که ما از آن حمایت می کنیم و امیدواریم که پیام این مفاهیم برای همه مسلمانان تحقق پیدا کند.
 

ظلم و ستمی که رژیم غاصب صهیونیستی علیه فلسطین و مردم فلسطین می کند باید در ما همبستگی و اتحادی ایجاد کند که با هم حرکت کنیم و پیروز شویم.

 
ارباش با بیان اینکه مسلمانان مانند اعضای بدن هستند و اگر یک عضو مشکلی داشته باشد سایر اعضا عم دچار مشکل می شوند، تأکید کرد: هر نوع فعالیتی برای بهتر شدن وضعیت مسلمانان و حل مسائل آنان برای ما محترم است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha