۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83474442
۰ نفر

برچسب‌ها

تمهیدات ویژه پلیس راه البرز برای مدارس حاشیه جاده‌ها اتخاذ شد

کرج - ایرنا - همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، پلیس راه البرز تمهیدات ویژه برای مدارس حاشیه جاده های این استان اندیشیده است.

سرهنگ رضا گودرزی، رئیس پلیس راه البرز روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: طبق مصوبات شورای ترافیک استان البرز  ایمن‌سازی و آرام‌سازی کامل مدارس، در حوزه شهری به شهرداریها، نقاط حاشیه جاده به سازمان حمل و نقل پایانه و نقاط روستایی نیز به عهده دهیاران است.
 طرح تامینی پلیس برای سلامت دانش‌آموزان به ویژه مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی با ارایه آموزش به دانش‌آموزان همراه است.
مقرر شد تیمهای گشت پلیس راه استان البرز از زمان آغاز سال تحصیلی و در ساعتهای پایانی فعالیت مدارس در نزدیک مدارس حاشیه راهها حضور یابند تا عبور و مرور دانش‌آموزان با ایمنی کامل انجام شود.

وی افزود: مقرر شده که دهیاران برای مدارس روستایی نصب علائم اخباری و اخطاری و آشکارسازی معابر را انجام دهند.

همچنین والدین دانش‌آموزان از سرویس‌هایی که مورد تایید آموزش و پرورش است برای جابجایی فرزندان خود استفاده کنند.

سرهنگ گودرزی از والدین دانش‌آموزان و مدیران و معلمان مدارس خواست تا آموزشهای لازم و مورد نیاز برای عبور ایمن از جاده ها را به فرزندان خود بیاموزند.
 ماموران پلیس راه  با رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز و منجر به ناامنی جادههای منتهی به مدارس شوند و یا به پرچم پلیس مدارس بی‌توجه باشند برخورد می کنند.
 رعایت مقررات به ویژه در جاده های ۲ طرفه فرعی و روستایی در مسیرهایی که مدارس واقع شده اند بسیار ضروری است و رانندگان باید به این مهم توجه لازم داشته باشند.

۲۰۹۸/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =