۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 1169
کد خبر: 83474393
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۱۵ ماموریت آتش‌نشانی در ماکو انجام شد

ارومیه - ایرنا - رییس ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ماکو گفت: کارکنان این نهاد ۴۱۵ فقره ماموریت در پنج ماه گذشته برای ارائه خدمات ایمنی به شهروندان، مدیریت حوادث و مهار آتش‌سوزی انجام دادند.

واقف شکرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۴ درصد از این عملیات‌ها مربوط به آتش‌سوزی و ۴۶ درصد مربوط به حوادث دیگر بود.

وی ادامه داد: عمده حوادث و آتش سوزی ها در مزارع، اراضی کشاورزی، اراضی ملی، منابع طبیعی و باغ‌ها رخ داده‌است.

وی اضافه کرد: هفت مورد خدمات آموزشی، ۲ مورد مانور و چهار مورد همکاری با سایر نهاد از عملکرد ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی ماکو در این مدت بوده‌است.

رئیس ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ماکو ادامه داد: علاوه بر آن، آتش نشانان این شهرستان توانستند با حضور به موقع چندین حلقه مار سمی را که بر اثر گرمای هوا به منازل مسکونی و خودروها در مناطق شهری و روستایی هجوم آورده بودند، به دام بیندازند و پس از رفع خطر از مردم و اهالی در طبیعت رها کنند.

شکرزاده با اشاره به کمبود تجهیزات و امکانات اطفای حریق و عملیات امداد و نجات در ایستگاه آتش نشانی ماکو افزود: سه ایستگاه آتش نشانی این شهرستان با کمترین امکانات و با ۲۲ نفر نیروی کار، مناطق شهری و بیش از ۸۰ روستای منطقه را پوشش می دهد.

به گزارش ایرنا، شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع است.

۷۱۳۲/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha