۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83474372
۰ نفر

برچسب‌ها

کمک های دارویی بلاروس به ونزوئلا باوجود تحریم های آمریکا

تهران-ایرنا- همزمان با تداوم تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا، بلاروس کمک های پزشکی و دارویی به ونزوئلا اختصاص می دهد.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا به نقل از خبرگزاری روسمی بلاروس (بلتا)، تحریم های شدید امریکا علیه ونزوئلا باعث شده دولت کاراکاس نه تنها منابع لازم برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی را در اختیار نداشته باشد بلکه نتواند مواد دارویی را داخل ونزوئلا تولید کند.

گزارش شده است که بلاروس قرار است دارو تجهیزات پزشکی به ارزش ۲۰۰ هزار دلار به ونزوئلا اعطا کند. منابع آگاه در بلاروس اعلام کردند که دست کم ۳۵ قلم دارو تحت این کمک ها به ونزوئلا اختصاص خواهد یافت.

وزارت حمل و نقل و ارتباطات بلاروس مسئول انتقال این کمک های دارویی به ونزوئلا خواهد بود.

ونزوئلا ماههاست تحت شدیدترین تحریم های آمریکا قرار گرفته و این فشارها منجر به تشدید بحران اقتصادی و اجتماعی در ونزوئلا از جمله کمبود شدید مواد غذایی و دارو شده است. ونزوئلا امیدوار است با همکاری هم پیمانان بین المللی اش از جمله چین و روسیه بتواند با تحریم های واشنگتن مقابله کند.

تحریم های آمریکا باعث شده بسیاری از شرکت های دارویی چندملیتی از فروش مایحتاج دارویی و پزشکی به ونزوئلا امتناع کنند. مقامات کاراکاس بارها اعلام کرده اند تحریم های کاخ سفید نقض حقوق بشر است چون بیشترین تاثیر را بر شرایط زندگی مردم عادی می گذارد.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سوال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راه های مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =