۱۷ هزار مترمربع به فضای آموزشی منطقه کاشان اضافه می‌شود

کاشان - ایرنا - مسوول دفتر نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس شمال استان اصفهان گفت: ۱۷ هزار مترمربع فضای آموزشی و ورزشی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، تحویل آموزش و پرورش شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل می‌شود.

وحید عظیمی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا طرح های جدید را شامل ۷۰ کلاس و پنج سالن برشمرد و افزود: این فضاهای آموزشی شامل ۹ واحد مدرسه با ۶۱ کلاس و یک سالن ورزشی در شهرستان کاشان و یک مدرسه ۹ کلاسه و چهار سالن ورزشی در شهرستان آران‌وبیدگل است.

وی مجموع فضاهای آموزشی ورزشی در کاشان ۱۱ هزار مترمربع عنوان کرد و اظهارداشت: برای ساخت این واحدها افزون بر ۲۳۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۷۷ درصد یعنی ۱۸۰ میلیارد ریال آن از سوی خیران تامین شده است.

مسوول دفتر نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس شمال استان اصفهان اضافه کرد: برای ساخت ۶ هزار مترمربع فضای آموزشی و ورزشی شهرستان‌ آران‌وبیدگل نیز ۱۱۰ میلیارد ریال اختصاص یافت که نیمی از آن را خیران پرداخت کردند.

وی یادآور شد: تا کنون میزان اعتبارهای دولتی برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به این مجموعه ابلاغ نشده و میزان اعتبارهای تملک دارایی‌های شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل نیز به ترتیب ۳۵ و ۲۰ میلیارد ریال است.

به گفته وی، نزدیک به ۶۰ هزار دانش آموز در ۳۳۰ واحد آموزشی شهرستان کاشان و ۲۰ هزار دانش آموز نیز در ۱۲۰ مدرسه شهرستان آران‌وبیدگل به تحصیل اشتغال دارند.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =