کاویانی‌نژاد نخستین حذف شده کشتی فرنگی ایران

تهران - ایرنا - «امین کاویانی‌نژاد» فرنگی‌کار وزن ۷۲ کیلوگرم ایران از دور پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان حذف شد. «سعید عبدولی» کاپیتان تیم ملی در نخستین مبارزه خود به پیروزی رسید.

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر نورسلطان پایتخت کشور قزاقستان برگزار می‌شود.

«امین کاویانی‌نژاد» فرنگی کار اندیمشکی تیم ملی دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۵ بوسنی، طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۷، مدال برنز رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در ۲۰۱۷ لهستان و طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۸ اسلواکی است.

او در نخستین مبارزه خود برابر «لوری لومادزه» فرنگیکار جوان و ناشناخته گرجستانی با نتیجه عجیب ۹ بر یک مغلوب شود. کاویانی باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار را برای کسب مدال برنز بدست آورد.  

این فرنگی‌کار گرجستانی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۵ بر «سنان سلیمانوف» از جمهوری آذربایجان شکست خورد تا کاویانی‌نژاد حذف زودهنگامی از پیکارهای جهانی داشته باشد.

در وزن 82 کیلوگرم «سعید عبدولی» کاپیتان تیم ملی و دارنده مدال طلای جهان و برنز بازی‌های المپیک  پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر  «پیتر نوواک» از چک را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد «ادلان آکیف» دارنده مدال برنز اروپا از روسیه را پیش‌رو دارد.

«پویا ناصرپور» فرنگی‌کار خوزستانی و دارنده مدال طلای جوانان جهان و آسیا در سال ۲۰۱۸ و برنز نوجوانان ۲۰۱۴ جهان و طلای آسیا در سال ۲۰۱۴  در نخستین مبارزه خود در وزن ۵۵ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر «شریف کلیچ» از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور بعد با «الهام بهرام اف» قهرمان آسیا از ازبکستان سرشاخ خواهد شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۱۸ شرکت کننده حضور دارند، «میثم دلخانی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با «استپان ماریانیان» دارنده مدال طلای جهان از روسیه کشتی می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =