۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83474243
۰ نفر

برچسب‌ها

۴/۵ میلیون مسافر در فارس به مقصد رسیدند

شیراز- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: در پنج ماه امسال افزون بر چهار میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابه‌جا شده‌اند.

علیرضا سیاهپور، روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: جابه‌جایی این تعداد مسافر در قالب ۳۷۰ هزار سفر و به وسیله اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه به  نقاط مختلف درون شهری و برون شهری  این استان انجام شده است.

وی، تعداد ناوگان فعال حمل و نقل در فارس را سه هزار و ۵۷۲ دستگاه برشمرد و ادامه داد: این تعداد شامل ۸۹۷ دستگاه اتوبوس، یک هزار و ۳۶۰ دستگاه مینی‌بوس و یک هزار و ۳۲۶ دستگاه سواری کرایه عمومی می‌شود که به همراه ۶ هزار و ۸۰۰ راننده تحت پوشش ۱۳۰ شرکت حمل و نقل مسافر قرار دارند.

او اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی فارس سال گذشته نیز در قالب ۹۶۲ هزار سفر افزون بر ۱۱ میلیون و چهارصد هزار مسافر به نقاط درون و برون این استان جابه‌جا و رتبه چهارم کشور در این زمینه را کسب کرد.

آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی فارس برای جابه‌جایی زائران اربعین

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اشاره به آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی این استان برای جابجائی زائران اربعین حسینی (ع) افزود: سال گذشته ۵۰ هزار زائر در قالب یک هزار و ۳۹۰ سفر توسط ناوگان حمل و نقل مسافر عمدتا از طریق مرز شلمچه به عتبات عالیات و کربلای معلی اعزام شدند که پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد ۲۵ درصد افزایش داشته باشد.

۶۱۲۲ / ۶۱۱۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط