۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83474196
۰ نفر

برچسب‌ها

عاشورا یک حادثه و جریان تکرار ناشدنی‌است

بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: عاشورای حسینی همانند یک جریان یا حادثه قابلیت تکرار ندارد.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز شنبه در جمع عزاداران حسینی در بوشهر افزود: داستان عاشورا همانند یک حادثه قابل تحلیل است که در این بین حادثه نطفه داستان عاشورا و جریان نیز چیزی است که از این نطفه به بار نشسته است.

وی بیان کرد: عاشورا و کربلا هرچند تکرار ناپذیر هستند ولی در دوره های مختلفی امتداد پیدا کرده و عاشورا با عظمت خود تاریخ و کربلا محل وقوع این حادثه جغرافیا اسلام را دربرگرفته است.

ملک حسینی گفت: اینکه تصور شود امام حسین (ع)و یزیدها قابل تکرار باشند این مهم با فرهنگ دینی ما نیز سازگاری ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: عاشورا را باید دید و کربلا در هر نطقه زمان و مکان باید آن را تحلیل کرد چرا که این مهم می تواند گره گشا باشد.

وی گفت: چنانچه خود را در همان مصاف صف اباعبدالله الحسین ببینیم امروز نیز این انتخاب و مردانگی وی را خواهیم داشت همان گونه که حزب الله لبنان با این مردانگی و شان حسینی زندگی میکند.

ملک حسینی یادآورشد: چنانچه در صف یزیدیان آن زمان قرار گرفتیم آنچه را که نباید از ما سر خواهد زد.

وی تصریح کرد: کربلا صفحه ای در برابر هستی است که هر فرد باید جایگاه خود را در آن بیابد  و انتخابی به فراخور زمان و مکان خود داشته باشد.

وی ادامه داد: محبت پایدار باید رشته در عمق معرفت انسان داشته باشد چنانکه برخی از کسانی که در برابر امام ایستادند وی را دوست داشتند اما انکار میکردند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آنها چنانکه پای این محبت و معرفت می ایستادند باید در کنار امام حسین شمشیر می زدند و در اقامه امر به معروف و نهی ازمنکر سهیم می شدند.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =