عربستان علت آتش سوزی آرامکو را حملات پهپادی اعلام کرد

 تهران - ایرنا - وزارت کشور عربستان صبح امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تاسیسات نفتی "آرامکو" هدف پهپادهای "درون" قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، آتش سوزی تاسیسات نفتی وابسته به شرکت آرامکو در استان های "بقیق" و "هجره خریص" مهار شده و گروه های متخصص در حال انجام تحقیقات درباره علت این حادثه هستند.

 هنوز هیچ طرفی مسؤولیت حملات به تاسیسات آرامکو که بزرگترین شرکت نفتی عربستان است را بر عهده نگرفته است.

منابع خبری عربستان ساعاتی پیش از وقوع انفجاری مهیب و آتش‌سوزی در تاسیسات نفتی آرامکو در شرق این کشور خبر دادند.

به نوشته تارنمای "آسوشیتدپرس"، ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی شعله‌های عظیمی را در افق این منطقه به همراه صدای شلیک گلوله نشان می‌دهد.

میدان و پالایشگاه مذکور بزرگترین مخزن نفتی عربستان با ظرفیت یک میلیارد بشکه نفت است.

"جنبش انصار الله" یمن ماه گذشته میلادی اعلام کرد که بزرگ ترین عملیات خود از انجام داده و میدان نفتی و پالایشگاه نفت وابسته به آرامکو را هدف قرار داده است.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قطحی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =