زائران همدانی از مرز خسروی راهی کربلا می‌شوند

همدان - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان گفت: با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی، زائران همدانی از مرز خسروی عازم کربلا می‌شوند.

مهرداد نادری فر روز شنبه در ستاد اربعین بیان کرد: حدود ۷۵ درصد زائران کشور از مسیرهای استان همدان به سمت مرز و عراق تردد می کنند بنابراین تمهیدات لازم باید فراهم شود.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات در روند اعزام زائران و نیاز نبودن به دریافت ویزا، موضوع آموزش مردم با جدیت توسط کمیته آموزش، پیگیری شده و برنامه آموزشی ارایه شود. 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان اظهار داشت: با توجه به رایگان شدن ویزای عراق و احتمال افزایش زائران اربعین حسینی، تمامی کمیته های ستاد اربعین حسینی برنامه ویژه ای طراحی و به اجرا درآورند.

نادری فر با بیان اینکه فعالیت ایستگاه های صلواتی این استان از ۱۳ مهر در همدان و ۱۶ مهر در عراق آغاز شده و تا سی ام مهر سال جاری ادامه دارد افزود: با توجه به آغاز فعالیت ایستگاه های صلواتی همدان از اواسط مهر در داخل عراق، از یکم مهر باید تجهیزات خود را از مرز خسروی خارج کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان افزود: زیر پوشش قرار گرفتن امداد و نجات زائران باید توسط اعضای کمیته امداد و نجات و درمان به صورت ویژه پیگیری و آمار دقیق امکانات و ملزومات به کار گرفته شده نظیر نیروی انسانی و تجهیزات به صورت دقیق ثبت و به دبیرخانه ستاد اربعین ارسال شود.

نادری فر اضافه کرد: کمیته فرهنگی ستاد اربعین باید بروشور راهنمایی زائران حاوی نکات ضروری را تهیه و در اختیار مبادی مرتبط برای توزیع قرار دهد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان بیان کرد: با توجه به استفاده از اتوبوس های کلان شهرها برای جابجایی زائران، کمیته خدمات شهری شهرداری همدان آمار دقیق اتوبوس هایی که باید اعزام کند را مشخص کند.

نادری فر، بر ضرورت آمادگی نیروهای امدادی و بالگرد امداد و نجات تاکید کرد و اظهار داشت: در ایام اربعین خودروها برای تردد به کشور عراق از پرداخت گمرکی معاف هستند.

وی ادامه داد: اقلام دارویی که از کشور خارج می شود متناسب با نیاز زائران باشد تا بدون استفاده نماند.
۷۵۲۶/۲۰۸۷
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =