تکمیل باغ موزه استان مرکزی ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

اراک - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تکمیل و گشایش باغ موزه دفاع مقدس این استان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

«مصطفی مشایخی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: تکمیل و تجهیز بخش عمده‌ای این مکان فرهنگی که نماد نقش موثر رزمندگان استان مرکزی در جنگ تحمیلی است تا نیمه نخست مهرماه امسال انجام می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات محوطه‌سازی این طرح فرهنگی از سوی کارکنان شهرداری اراک در دست انجام است که این بخش باید تا زمان برگزاری کنگره ملی نقش امام راحل در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان که ۱۱ مهرماه امسال برگزار می شود، به بهره برداری برسد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: بخش‌های باغ ایرانی، کانال ارتباطی، یادمان شهدا، فضای سبز، ساختمان اداری، نگارخانه و سالن آمفی‌تئاتر تکمیل شده است. 

مشایخی اظهار داشت: بخش دوم باغ موزه استان نیز شامل مجموعه گالری‌ها است که عملیات اجرایی آن کلید خورده که اعتبار مورد نیاز بیشتر برای این بخش باید تامین شود.

وی اضافه کرد: مجموعه گالری باغ‌موزه دفاع مقدس در ۴۲ غرفه طراحی شده که اسناد و عکس‌های نقش استان مرکزی در هشت سال دفاع مقدس در آن به نمایش گذاشته می‌شود.

باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع طراحی شده که هشت هزار متر مربع آن زیربنای فرهنگی است.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۱۳۰شهید گمنام در ۴۸ نقطه استان مرکزی به خاک سپرده شده است.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/