برگزاری انتخابات پرشور وجه تمایز جمهوری اسلامی با دیگر کشورهاست

ارومیه – ایرنا – مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و رییس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: برگزاری انتخابات پرشور و متعدد، وجه تمایز نظام مقدس جمهوری اسلامی با دیگر کشورها در دنیای امروز است.

رسول مقابلی روز جمعه در نخستین جلسه هیأت بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی افزود: انتخابات به‌عنوان یک رفتار سیاسی، از مولفه‌های نظام‌های مردم‌سالار بوده که به‌خوبی در نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد توجه قرار گرفته‌است.

وی اضافه کرد: مقوله انتخابات و مراجعه به آرای عمومی برای اداره کشور بارها در قانون اساسی و کلام امام‌خمینی (ره) و بیانات مقام معظم رهبری تصریح و تاکید شده‌است.

وی بیان کرد: تامین امنیت و برگزاری انتخابات ۲ مأموریت و وظیفه اصلی وزارت کشور و به تبع آن استانداری‌هاست که در این راستا بازوی خودکنترلی در برگزاری انتخابات، هیأت‌های بازرسی انتخابات به‌شمار می‌رود تا شرایط و زمینه‌های برگزاری سالم و صحیح انتخابات فراهم شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری آذربایجان‌غربی افزود: طبق قانون، وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و مسوول حسن اجرای جریان انتخابات است و بدین منظور مامورانی را جهت بازرسی و کنترل جریان انتخابات به حوزه‌های انتخابیه و شعب ثبت نام و أخذ رأی اعزام می‌کند.

در این جلسه احکام اعضای هیأت بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی تقدیم شد و مهرداد دلیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری به‌عنوان دبیر هیأت، کاظم خبازی مدیرکل اداری و مالی استانداری، عارف خدرلو مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، غلامرضا صراف مدیر هسته گزینش استانداری به عنوان اعضای این هیات احکام خود را دریافت کردند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۲ اسفند امسال همزمان در سراسر کشور و آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

از ۱۰ حوزه انتخابیه آذربایجان‌غربی ۱۲ نماینده راهی مجلس یازدهم می‌شوند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =