۲۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83473964
۰ نفر

برچسب‌ها

خانه بهداشت روستای آهوانو دامغان افتتاح شد

سمنان- ایرنا- خانه بهداشت روستای آهوانو از توابع بخش مرکزی شهرستان دامغان، روز شنبه با حضور معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار سمنان، مسوولان و مردم روستا به بهره‌برداری رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان امروز در حاشیه افتتاح این خانه بهداشت روستایی در گفت و گو با ایرنا، افزود: خانه بهداشت روستای آهوانو زیر نظر مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی حضرت قمر بنی هاشم (ع) شهر دامغان است. 
بهراد پورمحمدی تصریح کرد: این خانه بهداشت در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۹۱ متر مربع با زیربنای ۸۵ متر مربع ایجاد شده و هزینه ساخت این مجموعه ۲ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال بوده که برای تجهیز آن نیز ۷۵ میلیون ریال هزینه شده است. 
پورمحمدی افزود: این خانه بهداشت از جمله طرح های تکمیل و نوسازی خانه های بهداشت روستایی این شهرستان است که از سال ۱۳۹۶ آغاز شد و اکنون به بهره برداری رسیده است، ایجاد این خانه بهداشت روستایی با هدف نوسازی و ایجاد محیطی با امکانات بهتر پزشکی بهره برداری شد.
وی خاطر نشان کرد: کلیه خدمات بهداشتی از جمله مراقب های بهداشتی تمامی گروه های سنی شامل نوزادان، کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان در این مکان ارائه می شود. 
پورمحمدی گفت: مراقبت های دوران بارداری، آموزش بهداشت عمومی و محیط، واکسیناسیون و مبارزه با بیماری ها نیز از دیگر خدمات قابل اجرا در این خانه بهداشت روستایی است که توسط بهورز به صورت ثابت و همه ایام هفته انجام می شود.
به گفته پورمحمدی، پزشک نیز هفته ای ۲ روز به صورت سیار در این خانه بهداشت به ویزیت و تجویز دارو خواهد پرداخت. 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان افزود: خانه های بهداشت روستایی با هدف سهولت در خدمات دهی به بیماران، کاهش رفت و آمد به شهر برای درمان های سرپایی و کنترل بهداشتی اهالی روستا ایجاد می شود.
حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان به منظور بهره برداری از چهار طرح، بازدید از یک کارگاه خیاطی و بازدید از مجموعه تفریحی چشمه علی به شهرستان دامغان سفر کرده است. 
روستای آهوانو در دهستان رودبار بخش مرکزی شهرستان دامغان و در مسیر دامغان به چشمه علی قرار دارد که در ۲۰ کیلومتری غرب شهر دامغان واقع شده و بیش از ۶۰۰ نفر جمعیت ثابت دارد. 
۹۸۵۶/۶۱۰۳

اخبار مرتبط