اساتید دانشگاه نقش مهم و اثرگذاری در گام دوم انقلاب دارند

بروجرد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم اباد گفت: نقش اساتید دانشگاه در گام دوم انقلاب بسیار اثرگذار است و تشکل های انقلابی نیزباید در این مسیر با گام های استوار قدم بردارند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی عصر جمعه در افتتاحیه دورمین دوره آموزشی تشکیلاتی طرح شهید شهریاری که در محل دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد، افزود: نقش اساتید دانشگاه در جریان سازی سیاسی و گام دوم انقلاب موثر است و حیات بشر به سه عامل عقل، علم و دین بستگی دارد.

وی با اشاره به این که هر ملتی از عقل و علم و دین برخوردار باشد سعادتمند و پیشرفته است، اضافه کرد: در گام دوم انقلاب به  دنبال تمدن نوین اسلامی هستیم و پیشرفت علمی باید تقویت شود.

آیت الله میرعمادی اظهار داشت: تولید علم و توسعه علمی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و اساتید دانشگاه نیز مسئولیت تولید علم و دانش را بر عهده دارند و باید پاسخگو باشند که در این راستا دانشگاه ها نباید نسبت به مسایل سیاسی بی تفاوت باشند.

وی بیان کرد: اساتید باید مسائل و جریانهای سیاسی را بشناسند که بدون شناخت این مسائل نمی توانیم انقلابی باشیم و جریان انقلابی و ولایی باید در گام دوم انقلاب کارهای بزرگی انجام دهد و جریان های سیاسی غیر انقلابی به دنبال اشرافی گری بوده اند و مصداق های آنان وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: حساس نبودن به ارزشها و منکرات از دیگر ویژگی های و تشکل های غیر انقلابی است، تمایل به غرب و آمریکا نیز از ویژگی های دیگر تشکل های غیر انقلابی است که این تشکل ها اعتقادی به شعار مرگ به آمریکا و اسرائیل ندارند و مسئله دشمن را توهم می دانند.

وی اضافه کرد: در گام دوم انقلاب تشکل های غیر انقلابی جایگاهی ندارند و منشور گام دومی که رهبری ترسیم کرده است مخصوص تشکل های انقلابی و ولایی است که مهمترین مشخصه تشکل های انقلابی اعتقاد به اصل ولایت فقیه است و فرق بین تشکل های غیر انقلابی و انقلابی در پذیرش اصل ولایت فقیه است.

آیت الله میرعمادی افزود: در کنار مسئله ولایت فقیه ۲ اصل استکبار ستیزی و مقاومت و ایستادگی بسیار مهم است و مقاومت، سیمای تشکل های انقلابی است و باید توجه داشت که انقلاب اسلامی ایران به سرعت در حال پیشرفت است و اگر می خواهیم عقب نمانیم باید باید با انقلاب پیش رویم.

وی اظهار داشت: امروز رهبران مقاومت اسلامی در منطقه به ایران می آیند و با رهبری بیعت می کنند و این نشانه پیشرفت انقلاب است و در گام دوم انقلاب وقایعی مانند محو اسرائیل اتفاق خواهد افتاد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر این که انفلاب در چهار مرحله پیروز شد افزود: مبارزه با طاغوت، ‌مبارزه با منافقین، مبارزه با صدام و جنگ، مقابله با فتنه  و امروز مرحله پنجم است که رویارویی با استکبار جهانی و شیطان بزرگ است و امروز پیروزی از آن ماست و باید به دانشگاهیان و حوزویان شتاب بدهیم و انتظارات رهبری را در گام دوم برآورده کنیم.

وی با اشاره به این که مهمترین وظیفه گفتمان عدالت، پیشرفت و مبارزه بافساد است، گفت: فساد درون انقلاب را تهی می کند و مبارزه با فساد باعث امیدواری ملت می شود، دانشگاهیان باید موتور متحرکه نسل جوان باشند و امروز نسل جوان مورد هجمه شدید دشمنان است و بی تفاوتی یک گناه نابخشودنی است.
وی اظهار داشت: امروز زمانی است که تشکل های انقلابی با گام های استوار در میدان قدم بردارند تا به اهداف گام دوم انقلاب برسیم.

۷۱۹۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =