نمایش «خاندان چن چی» اثر آنتونن آرتو روی صحنه می‌رود

تهران - ایرنا - نمایش «خاندان چن چی» روایتی تاریخی - فلسفی که آنتونن آرتو آن را به روایت قصه‌ی یک کشیش جنایت‌کار در دل تاریخ به رشته تحریر در آورده است، از ۲۴ شهریورماه در سالن اصلی عمارت نوفل لوشاتو به مدت یک ماه روی صحنه می‌رود.

براساس اعلام روز جمعه روابط عمومی این نمایش، امین سعدی در تازه‌ترین اثر نمایشی خود به سراغ متن پیچیده‌ای از آنتونن آرتو به نام «خاندان چن چی» رفته است.
این نمایش‌نامه اعجاز برانگیز از پیچیدگی ساختاری و مفهومی بسیار زیادی برخوردار است که کمتر کارگردانی در سال‌های اخیر به سراغ آن رفته است.
تاکید نویسنده این اثر بر خلق قصه‌ای پر از ضرب آهنگ و مفهومی است که بتواند به خلق اندیشه و نگرشی انتقادی منجر شود تا بتواند جامعه را تحت تاثیر قرار دهد که خود این مهم و انتقال این مفاهیم، کارگردانی این اثر را پیچیده و سخت کرده است.
تماشای تمرینات این نمایش که روزهای پایانی خود تا اجرا را سپری می‌کند، بیانگر آن است که کارگردان این اثر با شناخت کامل از درون مایه متن و ایجاد خط روایتی متناسب و خلاق، به خوبی از پس ترسیم این متن برای اجرای صحنه‌ای بر آمده است و می‌توان انتظار یک اجرای متفاوت و خلاق را از گروه امین سعدی، داشت.
نمایش خاندان چن چی روایتی تاریخی - فلسفی دارد که آنتونن آرتو به زیبا ترین شکل ممکن به روایت قصه‌ی یک کشیش جنایت کار در دل تاریخ در این نمایش به قلم آورده است.

این قصه مانند آثار شکسپیر تاریخ مصرف ندارد و همیشه جاری است و حرفی برای گفتن و دیده شدن دارد. این پویایی و پیچیدگی متن می‌تواند قطعا جذابیتی باشد برای تماشای این نمایش که ساختاری اخلاق‌گرایانه و در عین حال رازآلود دارد.
گروه تئاتر آمیتیس به سرپرستی امین سعدی طی بیش از شش ماه گذشته تمرینات فشرده‌ای را برای به روی صحنه آوردن این نمایش پیچیده پشت سر گذاشته‌اند و اخباری که از تمرینات این نمایش منتشر شده است، نشان از خلق یک نمایش با ایده‌پردازی و درماتورژی جدید و هوشمندانه از متن چن چی می‌باشد که بسیار به متن اصلی وفادار بوده و در عین حال با ذائقه‌ی مخاطب امروزی تئاتر نیز همسو می‌باشد.
طراحی صحنه - طراحی لباس - فرم بازیگری و کارگردانی و طراحی نور و نورپردازی متناسب با محتوا، از نکاتی است که تیم تولید زمان زیادی برای همسویی آن با اتمسفر نمایش صرف کرده‌اند و از نکات کلیدی و چشم‌نواز این نمایش است که امین سعدی و تیم اجرایی به خوبی از پس آن بر آمده‌اند.
این نمایش قرار است بر اساس جدول اجرایی خود از (۲۴ شهریورماه) در سالن اصلی عمارت «نوفل لوشاتو» به مدت یک ماه روی صحنه برود.
بلیط سه اجرای اول این نمایش به مناسبت افتتاحیه نمایش با تخفیف ۲۵ ٪ در سایت تیوال در حال پیش فروش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =