همه آزادیخواهان عالم در زیر پرچم حسین (ع) جمع می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه از تاسوعا و عاشورا به عنوان پرچم توحید و نماد بصیرت یاد کرد و گفت: در چنین روزی همه آزادیخواهان عالم در زیر پرچم امام حسین(ع) قرار می‌گیرند.

به گزارش ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرموده امام راحل، محرم و صفر را موجب تداوم و زنده ماندن انقلاب عنوان کرد.

آیت الله علما با تاکید براینکه اسلام زنده به عاشورای حسینی است، گفت: صبر و ایستادگی در برابر ظلم یکی از درس های عاشورایی است که موجب شده ۴۰ سال در برابر آمریکا و صهیونیست ایستادگی کنیم و آنان را بارها به زانو درآوریم.

وی از عاشورا به عنوان خیزش عمومی یاد کرد و گفت: اگر همه دلارها و ثروت های دنیا را بر روی هم قرار دهند باز هم نمی توانند همانند اجتماع تاسوعا و عاشورا، مردم را به گرد هم جمع آورند.

آیت الله علما از آزادی و حریت به عنوان درس و فرهنگ عاشورا یاد کرد که باید نسل به نسل حفظ گردد چراکه سرمایه ای تمام نشدنی است و همانند توحید می باشد.

وی با تاکید براینکه باید روش و منش و فلسفه قیام سید الشهدا(ع) را پیاده کرد، افزود: مبارزه امام حسین(ع) تنها از صبح تا ظهر به طول کشید ولی اثرات این قیام تا قیامت ادامه دارد چراکه جنگ حق علیه باطل زمان بر نیست.

عزاداری سنتی حفظ شود

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر حفظ عزارداری های سنتی، ادامه داد: همه ما مسوولیت داریم که به این سفارش امام راحل عمل کنیم و آن را به دیگران انتقال دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرموده امام علی(ع) گفت: تقوا و اخلاص به زندگی معنا می دهد و اگر این ۲ خصوصیت در انسان باشد اعمال وی مورد قبول درگاه الهی خواهد بود.

وی اظهار داشت: اراده خدا بر این است معصومین (ع) پاک و پاکیزه باشند و مقام عصمت و طهارت به آنان تعلق گیرد که این موهبت الهی است و ویژه خاندان پیامبر(ص) است.

آیت الله علما با بیان اینکه حضرات معصومین (ع) شایستگی اکتسابی دارند، ادامه داد: این حضرات از قدرت بالایی برای کنترل برخوردار بودند و عنایت الهی شامل حال آنان است.

وی با تاکید براینکه شناخت حقیقت و باطن گناه مانع از ارتکاب آن می شود، ادامه داد: خداوند خاندان عصمت و طهارت را از گناه دور ساخته و بنا به فرموده علی (ع) باید فکر گناه را هم از ذهن دور ساخت.

آیت الله علما افزود: از همین رو پروردگار، محبت این خاندان را به دلیل طهارتی که دارند بر ما واجب کرده و  با اینکه نزدیک به یک هزار و ۴۰۰ سال است که از حادثه کربلا می گذرد ولی هنوز هم فکر و قیام ایشان زنده است و مردم به یاد حضرت سیدالشهدا (ع) حتی در کشورهای غیرمسلمان نیز بر سر و سینه می زنند چرا که ائمه منشا هدایت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان از ۲۶ شهریور به عنوان سالروز تشکیل نیروی سه گانه زمینی، دریایی و هوایی مربوط به سپاه یاد کرد و از سوی دیگر این روز را مصادف  با قتل عام فلسطینیان توسط رژیم آدمکش صهیونیست اعلام کرد.

وی افزود: امروزه این رژیم به ضعف، ناتوانی و بی ارزشی رسیده و نمی تواند در مقابل حزب الله و بسیجیان ایستادگی کند که این قدرت از محرم و عاشورا نشات گرفته است.

آیت الله علما از ۲۷ شهریور به عنوان سالروز درگذشت مرحوم بهجت تبریزی معروف به شهریار یاد کرد و افزود: وی شاعری انقلابی و متدین بود که از خود آثار ارزشمندی برجای گذاشت.

آیت الله علما عنوان کرد، عزاداری محرم فراگیر است و این حضور معنا دارد و هیچ قدرتی نمی تواند اینگونه مردمان چند کشور را برای عزاداری جمع کند.

 ۷۴۶۰/۸۰۶۶ 

سرخط اخبار استان‌ها