مجالس عزاداری امام حسین (ع) پایگاهی برای مقابله با امریکا است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: حضور گسترده مردم در هیات‌های عزاداری و مجالس سوگواری امام حسین (ع) پایگاهی محکم برای تبلیغ مقابله با ظلم جهانی در راس آن‌ها آمریکا و اسرائیل و فرصتی برای نشر احکام دین مبین اسلام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی ملکی در خطبه های نماز جمعه این هفته قصرشیرین در جمع نمازگزاران با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و قدردانی از حضور پرشور و گسترده مردم و مسئولان در آیین های عزاداری تاسوعا و عاشورا افزود: این حضور بیانگر عشق و شور حسینی در بین مردم و بخصوص جوانان است.
وی با اشاره به برپایی مجالس عزاداری در مناطق سنی نشین و دارای اقلیت های مذهبی در دیگر نقاط کشورمان گفت: این مهم بیانگر وجود وحدت دینی در بین ملت بزرگ ایران اسلامی است و اینکه عشق به حسین حدو مرز ندارد.
خطیب جمعه قصرشیرین اصافه کرد: همچنین امسال شاهد برپایی آیین های عزاداری در تمام کشورهای دنیا همانند امریکا بودیم که این عظمت نظام جمهوری اسلامی را به عنوان تنها کشوری که اسلام را به معنای واقعی ترویج و نشر می دهد می رساند.
حجت الاسلام ملکی گفت: نظام کفر و سلطه امروز به دنبال کم رنگ کردن اعتقادات دینی مردم و مجالس عزای ماه محرم بود که نتوانست کاری از پیش ببرد زیرا هر روز که می گذرد عشق به حسین و نظام دینی ما به رهبری رهبر معظم انقلاب و دنباله رو نظام امام حسین (ع) در دل ها بیشتر نفوذ می کند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.
۳۰۱۲/۸۰۶۶