رشادت‌های رزمندگان ایران در دفاع مقدس فراموش‌نشدنی است

یاسوج- ایرنا- امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریورماه تا ششم مهرماه)، گفت: رشادت‌های مثال زدنی رزمندگان ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: صدام حسین با حمایت استکبار جهانی از جمله آمریکا در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ به ایران حمله نظامی کرد.

وی افزود: جانفشانی های قابل تحسین رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس مانع دستیابی نظام سلطه به اهداف شوم خود شد به طوری که یک وجب از خاک کشور به تصرف دشمنان درنیامد.

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: آمریکا با تمامی توان و امکانات به مقابله با شیعیان برخاسته و با روش های مختلف به ویژه تهاجم فرهنگی در حال دین زدایی و تضعیف عقاید و باورهای دینی ملت های مسلمان است.  

حجت الاسلام موسوی اعظم عنوان کرد: این یک توطئه جدید از سوی نظام سلطه است و باید مسلمانان جهان نیز بیش از پیش هوشیار بوده و فریب نخورند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا بوجود آورنده و حامی اصلی داعش بوده، ابراز داشت: رزمندگان شیعه و جبهه مقاومت مقابل این گروهک تروریستی ایستاده و آنها را در کشورهای اسلامی عراق و سوریه شکست دادند.

امام جمعه موقت یاسوج با تسلیت ماه محرم، گفت: ملت ایران و مردم کهگیلویه و بویراحمد باید در این ماه علاوه بر عزاداری به مطالعه اهداف قیام عاشورا نیز بپردازند.

حجت الاسلام موسوی اعظم اظهار داشت: مهمترین اهداف نهضت کربلا شامل حفظ دین مبین اسلام، مبارزه با فساد و تباهی رایج در جامعه اسلامی و احیای فرایض امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: ریشه کنی فساد سبب اصلاح جامعه در تمامی زمینه ها می شود و راهکار اصلی تحقق چنین موضوع مهمی نیز ترویج امر به معروف و نهی از منکر خواهد بود.

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: عمل به این ۲ فریضه مهم دینی تنها بر عهده روحانیان نیست بلکه بر قشرهای مختلف مردم واجب است.

حجت الاسلام موسوی اعظم عنوان کرد: هیچ فردی نباید نسبت به انواع فسادها و منکرهای رایج در جامعه بی تفاوت باشد بلکه لازم است همگان در این زمینه واکنش نشان دهند.

۷۵۳۵/۶۱۱۰    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =