۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۱
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83473730
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت‎های دفاعی ایران قابل مذاکره نیست

خرم‎آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‎آباد گفت: آمریکا با اعمل فشار قصد دارد فعالیت موشکی ایران را محدود کند اما باید بداند فعالیت‎های دفاعی جمهوری اسلامی هرگز قابل مذاکره نیست.

به گزارش ایرنا آیت الله سیداحمد میرعمادی در خطبه های نمار جمعه در مصلی الغدیر خرم‎آباد با اشاره به میانجیگری فرانسه میان ایران و امریکا افزود: این اقدام یک توطیه و مکر مشترک این ۲ کشور علیه ایران است .

وی اظهار داشت: فرانسه نقش میانجیگری بازی می کند اما در واقعیت باید توجه داشت به نیابت از آمریکا کار می کند و به دنبال این است محور زمان برجام و تعهد ایران همیشگی باشد.

وی تصریح کرد: امریکا و فرانسه خواستار کمرنگ شدن حضور ایران در منطقه؛‌ توقف فعالیت های دفاعی  و آزمایش های  موشکی ایران هستند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه ایجاد خط اعتباری و فروش روزانه ۷۰۰ هزار بشکه نفت جدی نیست گفت: برخی مسولان دوپهلو حرف می زنند که باعث می شود دشمن و بیگانگان طمع کند.

آیت الله میرعمادی افزود: مسولان با قاطعیت اعلام کنند زمانی که آمریکا دست از تحریم و شیطنت برندارد و علیه ایران کار نکند هرگز با او در قالب ۵+۱ مذاکره نخواهیم کرد.

وی ادامه داد:  رهبری و مردم بارها گفته اند مساله فعالیت های موشکی ایران  به عنوان قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره نیست.

وی با اشاره به انیکه امروز در موقعیت برتر قرار گرفتیم و آمریکا در نهایت ضعف و زبونی است تصریح کرد: برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نشانه شکست سیاست های خصمانه آمریکا در منطقه است چراکه وی فردی تندرو؛ افراطی و هم پیمان اسراییل بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: آمریکا در برابر ایران به بن بست رسیده و تمام اقدمات آن علیه ایران نتیجه عکس داده است.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: فشارهای امریکا برای کاهش نفوذ ایران در منطقه باعث افزایش قدرت ایران در منطقه شده است.

وی اضافه کرد: امروز شعار جبهه مقاومت و شعار همیشگی ملت ایران ما همه سرباز توییم خامنه ای است که این مهم پیوند امت با رهبری بوده و عزت و سربلندی به ارمغان خواهد آورد.

تنبلی اقتصادی قابل قبول نیست

نماینده ولی فقیه در لرستان  همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ با شعار رونق تولید گفت: نباید غفلت کنیم یکی از مسایل اساسی برای کشور توجه به مساله اقتصاد و تولید است .

وی بیان کرد: با گذشت ۶ ماه از سال باید دید چه اتفاقی افتاده؛‌ سیاست های افزایش تولید چه بوده و کدام کارخانه تعطیل راه اندازی شده است.

امام جمعه خرم آباد غفلت از اشتغال و اقتصاد را آسیب زا دانست و گفت: مشکلات عدیده ای در تولید و اشتغال وجود دارد که باید بررسی و برطرف شوند.

آیت الله میرعمادی افزود: بسیاری از نیروهای کار ؛ سرمایه و ثروت کشور درگیر تولید نیست و به این سمت هدایت نشده و تولیدکنندگان مشکلاتی دارند که باید بررسی شود کدام مورد برطرف شده است.

وی اظهار داشت: باید اذعان کنیم در لرستان تلاش برای جذب سرمایه گذاری و رفع موانع تولید  مشاهده نمی شود و در نتیجه خبری از تولید و اشتغال نیست.

وی بای بیان اینکه متاسفانه غفلت یا کم توجهی صورت می گیرد تصریح کرد: در جنگ اقتصادی هستیم و تحریم دشمن هر روز بیشتر می شود بنابراین ایجاد اشتغال امری ضروری و اساسی است.

وی اضافه کرد: باید در برابر تروریست اقتصادی آمریکا باید جهاد اقتصادی داشت اما متاسفانه که تنبلی اقتصادی است که باید افرادی که قدرت؛ امکانات و اعتبارت دارند در این زمینه گام جدی بردارند.

عزاداری دهه اول محرم با نظم و آرامش در لرستان برگزار شد

نماینده ولی فقیه در لرستان همچنین به برگزاری مراسم دهه اول محرم در ایران و لرستان اشاره کرد و گفت: این آیین با نظم و آرامش در استان برگزار شد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اسارت اهل بیت پیامبر پس از واقعه عاشورا افزود:  ایام حزن و اندوه از اکنون آغاز شده و اهمیت این روزها کمتر از هنگام شهادت  امام حسین (ع) نیست.

وی ادامه داد: امسال عزاداری امام حسین (ع) نه تنها در داخل کشور بلکه در کشورهای دنیا بسیار گسترده و فراگیر برگزار شد و  برای اولین بار در طول تاریخ دولت هند به شیعیان و مسلمانان اجازه داد به صورت رسمی مجلس عزای امام را برگزار کنند .

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: امسال نهضت حسینی در سطح جهان تجلی یافته و مردم دنیا  تشنه شعار و اهداف امام  از جمله شهامت؛ ایثار؛ ازادگی؛ استقامت؛ عزت خواهی و مبارزه با ذلت هستند.

آیت الله میرعمادی گفت: ‌باید تاثیر جهانی نهضت حسینی مورد توجه قرار بگیرد که آن هم به برکت انقلاب اسلامی جهانی شده است.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =