۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83473722
۰ نفر

برچسب‌ها

جریان حزب الله از حماسه عاشورا نشات گرفته است

کرمان - ایرنا - به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه کرمان، امروز لبنان و سوریه کشورهای چند سال قبل نیستند و جریان مقاومت حزب‌الله که در جهان شکل‌ گرفته، جریان قدرتمندی است که از فرهنگ عاشورایی نشات گرفته است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان با بیان اینکه گام‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات خود برمی‌دارد همگی در راستای نابودی استکبار است گفت: باید مراقب کشورهایی چون فرانسه که در لباس دوستی و با اهداف آمریکایی جلو  می‌آیند باشیم.

وی یکی از بزرگ‌ترین مأموریت‌های مسلمانان را در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس ایستادگی آن‌ها عنوان و تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری از بین رفتن این رژیم و غده سرطانی دور از دسترس نیست و در آینده نزدیک به فضل الهی شاهد آن خواهیم بود.

علیدادی ابراز داشت: سران این مقاومت رسماً اعلام کردند که ایران را مرکز مقاومت و رهبری معظم انقلاب را نیز فرمانده قدرتمند این جریان می‌دانند که همه باید حول این محور حرکت کنند.

وی با اشاره به ادعاهای جدید اسرائیل از جمله گسترش خاک این کشور جعلی و ساختگی گفت: امروز شاهد شکست اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها در صحنه‌های مختلف به دست جریان پرتوان مقاومت با محوریت قرار دادن عاشورا هستیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: امیدواریم به فضل خداوند بتوانیم برای همیشه استکبار جهانی را از صحنه خارج کرده تا بستر مناسب برای حضور حضرت ولی‌عصر (عج) فراهم شود.

وی افزود: پیامبر (ص) با در نظر گرفتن چند محور توانست جامعه جاهلیت را به سمت تقوا، شجاع، ایثارگر، متحد و در مسیر رضایت خداوند حرکت دهد.  

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: ارتقا معرفت و آگاهی جامعه و رساندن آن‌ها به شناخت یکی از محورهای بسیار مهمی است که نقش مهمی در تغییر و تحول جامعه دارد.

وی با اشاره به اینکه پیامبر (ص) حق‌شناسی و شناخت باطل را به مردم آموخت گفت: پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) با هدف آگاهی بخشی مردم توانست جامعه را به یک شناخت و معرفت مناسب برساند.  

امام‌ جمعه کرمان افزود: جامعه اسلامی باید آگاه و روشن نسبت به وقایعی که در درون جامعه رخ می‌دهند باشند تا برخی به شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند و آنچه به نفع کفر است پیش نبرند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه تاریخ عاشورا نیز بر اساس همین غفلت‌ها شکل گرفته است گفت: خیلی‌ها نتوانستند در آن روز حق و باطل را تشخیص دهند زیرا به معرفت و آگاهی نرسیده بودند.

امام‌ جمعه کرمان با بیان اینکه در طول تاریخ ممکن است افرادی گرایش‌های مقدس مردم را شناسایی و از همان گرایش‌ها بر ضد آن‌ها استفاده کنند گفت: یکی از بزرگ‌ترین مأموریت‌هایی که در جامعه اسلامی باید انجام داد روشن کردن جامعه و ایجاد شناخت و معرفت در جامعه است تا افراد لامذهب و لاابالی در صفوف مسلمانان تفرقه به وجود نیاورده و به نیات شوم خود نرسند.

وی تصریح کرد: مسلمان واقعی کسی نیست که ندای هر مذهبی را شنیده و دنبال آن راه بیافتد بلکه باید جریان‌شناس قوی باشد و هر دستی که به‌سوی او دراز شد نفشارد زیرا ممکن است دست پلیدی باشد که دست ما را به سمتی حرکت دهد که دیگر برایش بازگشتی وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی پیامبر اسلام را  اسوه حسنه دانست و گفت: پیامبر کسی است که در بین مردم ستون‌های محکم و استواری را به اسم الگوها به وجود آورد.

وی تصریح کرد: هر جا لرزش و لغزشی جامعه را تهدید کرد باید به سراغ الگوها رفت و دلیل اینکه فکر، قول، کلام و سکوت سنت انبیاء الهی را حجت می‌دانیم همین است که الگوی جامعه هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در ادامه افزود: پیامبر (ص) الگویی در رأس ایمان، توکل، اخلاص، شجاعت، نظم، نظافت، زهد و تقوا برای همه است و ایشان همه سعی و تلاشش را متمرکز بر آن کرد و توانست یک جامعه مخلص، شجاع، پیشرو و برجسته را در تاریخ به تصویر بکشاند.

وی همچنین گفت: حرکت و جریان کاروان اسرای کربلا از کوفه به شام از همان روز و لحظه‌های اول نبرد در عاشورا رقم خورد که نقش بسیار اساسی و حساسی را در تاریخ اسلام در راستای معرفت و شناخت ایفا کرد.

۳۰۲۹/۹۸۸۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =