تلفات جانی در جاده‌های ارتباطی استان اردبیل کاهش یافت

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده پلیس راه استان اردبیل از کاهش آمار فوتی‌های حوادث رانندگی جاده‌های استان در ۶ ماه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا ،سرهنگ سیدمحمد صفوی روز جمعه در دیدار با امام جمعه خلخال افزود: خوشبختانه با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی و همچنین رانندگی درست از سوی رانندگان در جاده‌های مواصلاتی استان تلفات ناشی از حوادث رانندگی از ۱۰۲ نفر سال گذشته به ۹۸ نفر در زمان مشابه امسال کاهش یافته است.

وی از کاهش ۵۸ درصدی آمار حوادث رانندگی راه‌های ارتباطی شهرستان خلخال در مدت یاد شده امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل خبرداد و گفت: علاوه بر این در ایام محرم امسال که شاهد افزایش قابل توجه آمار مسافران و گردشگران در این شهرستان بودیم هیچگونه حادثه منجر به صدمات جانی در راه‌های ارتباطی رخ نداد و این امر نتیجه همکاری مردم با ماموران پلیس راه ،رعایت فوانین و مقررات رانندگی و عمل به توصیه‌های پلیس در بحث رانندگی ایمن است.

حجت‌الاسلام کریم اسدی امام جمعه خلخال نیز در این نشست با تقدیر از حضور فرمانده پلیس راه استان اردبیل در این شهرستان و بررسی مسائل و مشکلات راه‌های ارتباطی منطقه گفت: افزایش سطح اقدامات ایمنی از جمله نصب علایم و تابلوهای هشدار دهنده ،گاردریل و حذف نقاط حادثه‌خیز آمار حوادث رانندگی در راه‌های ارتباطی این شهرستان را کاهش خواهد داد.

او با بیان اینکه حضور ماموران پلیس راه در راه‌های ارتباطی این منطقه کاهش حوادث رانندگی و کاهش تخلفات رانندگی از سوی برخی از رانندگان بی‌توجه به قوانین و مقررات را سبب می‌شود خواستار حضور پررنگ پلس راه استان در جاده‌های این منطقه بویژه راه‌های منتهی به استان گیلان شد. 

وی افزود: کوهستانی بودن ،وجود مه غلیط و بارندگی‌های مدام در راه‌های خلخال به اسالم و پونل از جمله عوامل تخریب این جاده‌ها و افزایش حوادث رانندگی است ولی در کنار این عوامل عمل به وظایف ‌محوله از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران ذی‌ربط و انجام کارهای بازدارنده همچون خط‌کشی مستمر ،ترمیم سطح تخریب شده راه ،نصب علایم هشداردهنده و حضور پررنگ ماموران پلیس می‌تواند بازدارنده وقوع حوادث رانندگی در این راه‌ها شود.

امام جمعه خلخال گفت: در کنار انتظار از مسئولان و پلیس راه استان برای برقراری امنیت بیشتر جاده از مردم شهرستان نیز همکاری بیشتر با ماموران پلیس راه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی جهت پیشگیری از حوادث رانندگی ناخواسته انتظار می‌رود.

۷۱۱۹/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =