مقابله با دشمنان در کانون توجه امامان جمعه کردستان قرار گرفت

سنندج - ایرنا - برخی از امامان جمعه شهرستان‌های کردستان در خطبه‌های این هفته مقابله با دشمنان و هجمه‌های آنان را در کانون توجه و اولویت سخنان خود قرار دادند.

امام جمعه بیجار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت: در وضعیت فعلی کشور و برای مقابله با تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ملت و مردم جمهوری اسلامی، تحقق اقتصاد مقاومتی تنها راه چاره است.

حجت الاسلام علی مرادی اظهارات داشت: وضعیت فرسایشی در تحریم های آمریکایی پیش آمده و در این روند تمام توان خود را برای تحریم اقتصادی کشور به کار بسته اند اما با آبرو ریزی جهانی روبه رو شده است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی در هر برهه از زمان، می تواند فرآیند رشد کشور تحقق بخشیده و موجب رونق اقتصادی گردد.

او با اشاره به سومین گام دولت در کاهش تعهدات برجام گفت: این گام سرآغاز گام چهارم و گام آخر است که در این زمان اروپا از فرصت کافی برخودار بودند که نتوانستند به درستی از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به ماه محرم و حادثه عاشورا گفت: تجمع سراسری جهان زیر پرچم امام حسین علیه السلام، عزت و افتخار اسلام است.

امام جمعه بیجار یاد آور شد: راه امام راه عزت و افتخار است، ذکر یاحسین، وحدت و انسجام اسلامی در جهان است.

امام جمعه سروآباد: اسلام دین عدالت و برابری است

امام جمعه سروآباد ماموستا حسینی
امام جمعه سروآباد نیز در خطبه‌های نماز جنعه این هفته شهرستان گفت: دین اسلام دین عدالت و برابری است و آنچه که امروز در جوامع اسلامی به نام اسلام انجام می شود نقشه دشمنان برای اسلام هراسی و اسلام ستیزی است.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی اظهار داشت: افزایش قتل و کشتار در کشورهای اسلامی با هدف ضربه زدن به دین اسلام و بدنام کردن آن در جهان است.

وی افزود: دین اسلام امروز مرزهای شرقی و غربی را در نوردیده و روز به روز به پیروان آن افزوده می شود و همین امر موجب نگرانی و هراس دشمنان شده است و به هر طریقی تلاش می کنند از نفوذ اسلام در جهان جلوگیری کنند.

امام جمعه سروآباد تاکید کرد: ایجاد گروه‌های تروریستی برای افزایش قتل و کشتار در کشورهای اسلامی مهمترین نقشه شوم دشمنان برای نشان دادن چهره ای خشن و قاتل از اسلام و مسلمانان است.

وی یادآور شد: کشورهای به ظاهر طرفدار دموکراسی که در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند با تجهیز گروه‌های تروریستی و حمایت مالی و نظامی از آنها در تلاش هستند مجامع اسلامی را به مکان ناامن و خطرناک تبدیل کنند تا مانع رشد دین اسلام شوند.

ماموستا حسینی وحدت را لازمه امروز جهان اسلام دانست و گفت: مسلمانان سراسر جهان باید آگاه باشند و فریب دلسوزی های دشمنان را نخورند و به یقین بدانند جهان کفر هیچ وقت دلسوز اسلام و مسلمانان نیستند.

وی به آیات قرآن کریم اشاره کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به صراحت اعلام کرده است که پیروزی نهایی از آن مسلمانان است لذا همه مسلمین جهان با تاسی به این فرموده خداوند متعال مبارزه علیه کفر را ادامه دهند تا از رستگاران و مومنان واقعی حق‌تعالی باشند.

۷۳۵۴ / ۹۹۴۳/ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =