۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83473712
۰ نفر

برچسب‌ها

 استکبار از روشنگری قیام عاشورا احساس خطر دارد

کاشان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام‌جمعه کاشان گفت: رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی از روشنگری قیام عاشورای حسینی به طور جدی احساس خطر کرده‌اند.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر در مصلی بقیه الله الاعظم (عج)، مقابله با عزاداران حسینی و شیعیان در منطقه کشمیر و نیجریه را مورد اشاره قرار داد و افزود: عاشورا فرهنگی ماندگار است و در تاریخ متوکل‌ها کوشیدند به پرونده کربلا و عاشورا پایان دهند، اما نتوانستند و امروز موج جمعیت در عاشورا و اربعین حسینی خودش را به جهان نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه هر سال آیین‌های عاشورا پرشورتر از سال‌های پیشین برگزار می‌شود، تاکید کرد: این واقعه مهم از مرزهای جغرافیایی عبور کرده و همه آنها را درنوردیده است، هیچ‌کس توان مهار و نفوذ به پیشرفت قیام عاشورا را ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان بیان کرد: امسال جز کشورهای اسلامی، مراسم عاشورای حسینی در واشنگتن، لندن و برخی کشورهای اروپایی دیگر برگزار شد؛ در نهایت هم جهان در برابر عظمت امام حسین (ع) باید تسلیم شود و راه دیگری وجود ندارد.

وی اضافه کرد: برگزاری آیین‌های شیرخوارگان، نوجوانان و راهپیمایی اربعین نمونه‌هایی از عظمت قیام کربلا بوده آینده جهان از آن اسلام، عاشورا و کربلا است.

امام جمعه کاشان همچنین با اشاره به شکست ائتلاف ضد ملت و رزمندگان یمنی پس از گذشت چهار سال اظهارداشت: سعودی‌ها در این جنگ نابرابر، نه تنها در جهان منزوی شده بلکه در برابر یمن نیز ناتوان مانده و این پیروزی مهمی برای محور مقاومت اسلامی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: شکست‌ نخست وزیر افراطی رژیم صهیونیستی در برابر جبهه مقاومت در فلسطین، ناکامی صهیونیست‌ها برابر حزب الله لبنان، شکست توطئه آمریکا و حکومت اشغالگر قدس بر ضد نیروهای بسیجی عراق و پیوند خط مقاومت در یمن، فلسطیین، لبنان، عراق و سوریه همچنین دیدار هیات‌های یمنی، فلسطینی و عراقی با رهبری فرزانه انقلاب نشان دهنده مقاومت لبنان، فلسطین، عراق و ایران و خط اتصال مقاومت در برابر آمریکا و صهیونست‌ها است.

آیت الله نمازی با اشاره به هشدار دبیرکل حزب‌الله لبنان به آمریکا و رژیم صهیونیستی تصریح کرد: موضع قاطع سید حسن نصرالله برگرفته از بیانات رهبری معظم انقلاب است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =