خیران دانش‌آموزان بی‌بضاعت را در آستانه شروع سال تحصیلی فراموش نکنند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت کرمانشاه با توجه به بازگشایی مدارس از خیران خواست در زمینه کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت تلاش کنند و از آنها غافل نشوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ ماموستا ملاعزیز کردبهمنی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع امام شافعی کرمانشاه، افزود: در شروع سال تحصیلی و ارزش و مکانت علم، به رسم هرسال توجه به دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت کاری شایسته و ارزشمند است که امسال باید در این زمینه کوشاتر و پرتلاش تر ظاهر شویم.

وی اظهار داشت: مسئله ای که متاسفانه هر ساله فراموش می شود توجه و اهتمام جدی به دانشجویان بی بضاعت و کم بضاعت است که باید دست اندرکاران و خیرانِ خیراندیش در این مورد نیز به نیازمندان کمک رسانی کنند. 

امام جمعه موقت اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه هادر مورد جایگاه علم در اسلام گفت: براساس آموزه های دینی علم و عالم بعد از خداوند و ملائک دارای قدر و منزلت می باشند و خداوند برای وحدانیت خود آنها را شاهد گرفته است.
ماموستا کردبهمنی افزود: در جامعه دینی، اساسی ترین کار، تعلیم و تربیت بر اساس علم و آگاهی و بصیرت است و کسی که این رسالت را به دوش می کشد پیامبران هستند.

وی تصریح کرد از همین روست رسالت پیامبران همیشه این است که حیات بشر، بر مدار ارزش ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا و مکتب و دین، همت اساسی آدمی باشد و برای هیچ بیگانه ای مجال تجاوز به فرهنگ ارزشی دین فراهم نیاید.

وی گفت: در مکتب تعلیم و تربیت اسلام فراگیری علم و دانش همراه با تهذیب و تربیت دینی هدف رسالت نبوی شمرده شده و برای تحصیل علم نه محدودیت زمانی دارد و نه مکانی و از این نظر علم مرز نمی شناسد چرا که پیامبر (ص) علم و حکمت را گمشده مومن می داند که نزد هرکس که بیابد آن را فرا می گیرد. 
۳۰۳۳/۸۰۶۶

برچسب‌ها