تهران آماده توسعه مناسبات با دوشنبه است

تهران- ایرنا- سفیر ایران در تاجیکستان در دیدار با رئیس مجلس ملی تاجیکستان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه و تقویت مناسبات در همه زمینه ها ازجمله همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور اعلام کرد.

سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با محمد سعید عبیداله اف رئیس مجلس ملی این کشور دیدار کرد.

محمدتقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و رئیس مجلس ملی این کشور در این دیدار درخصوص توسعه مناسبات پارلمانی، افزایش همکاری‌های دو جانبه و نیز مسائل منطقه‌ای و بین المللی گفت و گو کردند.

سفیر ایران در تاجیکستان گفت: مجالس دو کشور می توانند نقش حمایتی مهمی در جهت توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور داشته باشد.

صابری با یادآوری اراده مقامات عالی دو کشور بر گسترش روابط میان دو ملت هم دین، هم زبان و هم فرهنگ و نیز تحولات مثبت چند ماهه اخیر در روابط ایران و تاجیکستان تاکید کرد.

وی همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران در توسعه و تقویت مناسبات در همه زمینه ها از جمله همکاری های پارلمانی بین دو کشور را اعلام کرد که مورد استقبال رئیس مجلس ملی تاجیکستان قرار گرفت.

عبیداله اف رئیس مجلس ملی تاجیکستان نیز در این دیدار به اشتراکات زبانی، فرهنگی و تاریخی مردم دو کشور و دستاوردها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و بر ضرورت افزایش همکاری های دو کشور دوست و برادر ایران و تاجیکستان در زمینه های مختلف و توسعه مناسبات پارلمانی تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =