۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83473702
۰ نفر

برچسب‌ها

حمایت از مردم غزه عامل بازداشت اتباع اردنی در عربستان

تهران – ایرنا – مصطفی العساف سخنگوی فراکسیون الاصلاح در پارلمان اردن امروز / جمعه / فاش کرد که عامل اصلی بازداشت ده ها شهروند اردنی توسط مقامات سعودی جمع آوری کمک های اهدایی از سوی آنان برای مردم نوار غزه بوده است.

العساف در گفت وگو با تارنمای "الخلیج أونلاین" اظهار داشت: این اقدام "موضوع زشت و ناپسندی" است به ویژه با توجه به اینکه از حضور و اقامت اتباع یاد شده در عربستان سال ها سپری شده است بدون آنکه آنان به امنیت و ثبات عربستان لطمه ای وارد کنند.

العساف همچنین گفت: فراکسیون الاصلاح در پارلمان اردن موضوع اردنی های بازداشت شده در زندان های سعودی را دنبال می کند و در همین رابطه بارها از وزارت  خارجه این کشور درخواست کرده است و وزارت خانه مزبور نیز در پاسخ اعلام کرده که در حال پیگیری موضوع با مقامات سعودی است.

تارنمای مزبور سه شنبه گذشته به نقل از "هند الفایز" نماینده سابق پارلمان اردن و " حلمی الاسمر " روزنامه نگار فاش کرد که مقامات سعودی بیش از 60 شهروند اردنی از جمله شماری از حجاج اردن را بدون تفهیم اتهام بازداشت کرده است.  

الفایز توضیح داد: خانواده های شهروندان اردنی بازداشت شده در عربستان به منظور اعمال فشار جهت آزاد شدن آنان در مقابل سفارت سعودی در امان پایتخت اردن دست به تظاهرات زدند.

وی گفت: شهروندان اردنی بازداشت شده با اطلاع و موافقت مقامات سعودی در حال جمع آوری کمک های اهدایی برای مردم غزه بودند .

الفایز با اشاره به اینکه بازداشت آنان به شدت به ایشان و خانواده هایشان لطمه می زند، از عربستان خواست تا هر چه زودتر آنها را آزاد کند.
شایان ذکر است مقامات سعودی پس از تصدی پست ولایت عهدی عربستان توسط محمد بن سلمان در سال 2017 موج بازداشت افراد را ادامه می دهد.
عربستان ظرف دو سال گذشته در چارچوب ریشه کن کردن هر گونه مخالفت احتمالی با محمد بن سلمان هزاران فعال اجتماعی و سیاسی و فرهیخته و روحانی و روزنامه نگار و بازرگان را بازداشت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =