قوانین تشویقی بیمه‌ای و مالیاتی تعاونی‌ها کامل اجرا شود

اصفهان - ایرنا - عضو هییت رییسه اتاق تعاون استان اصفهان خواستار اجرای قوانین تشویقی تعاونی‌ها شد و گفت: این قوانین هم در بخش بیمه و هم مالیات ناقص اجرا می‌شود.

حبیب الله بهرامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته اصفهان به مناسبت هفته تعاون بیان کرد: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تقویت همکاری بین دستگاهی، تامین مشوق‌ها و منابع مالی، توسعه بازار تعاونی‌ها و تقویت برند تعاونی و تعمیم نظارت بر تعاونی‌ها هفت راهبرد دولت برای تحول در این بخش است که اجرای آن می‌تواند نقش مهمی در رشد و اعتلای تعاونی‌ها ایجاد کند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری معظم انقلاب جنبه‌ها و معنای گوناگون دارد و مهمترین رکن آن مردمی کردن اقتصاد است که تعاونی‌ها می‌توانند مهم‌ترین بستر برای تحقق این هدف باشند.

عضو هییت رییسه اتاق تعاون  استان اصفهان با اشاره به شکل گرفتن تعاونی‌ها در ۱۵۰ کشور یادآور شد: سه میلیون تعاونی در جهان تشکیل شده، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر عضو دارند و ۱۰ درصد اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تشریح کرد: ۹۳هزار تعاونی نیز در ایران اسلامی شکل گرفته که از این تعداد سه هزار و ۲۶۱ تعاونی در اصفهان بوده و از ۷۶ تعاونی توسعه عمران کشور نیز هفت تعاونی مربوطه به این استان است که بیشترین تعداد به شمار می‌رود.

بهرامی ادامه داد: سال گذشته ۸۸ تعاونی در اصفهان شکل گرفت که با بیش از ۲ هزار میلیار ریال سرمایه‌گذاری شامل ۱۱ درصد تسهیلات و سایر آن از محل آورده بهره‌برداران، در هفته تعاون رونمایی شد.

به گفته وی، ۵۰ تعاونی صادراتی استان اصفهان در سال ۹۷ توانستند ۶۰ میلیون دلار صادرات داشته باشند.

بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی مطرح و در ۱۳ شهریور ۱۳۷۰  شرح و تفصیل وظایف این بخش به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

۱۳ تا ۱۹ شهریور هفته تعاون نام‌گذاری شده است.

۷۱۳۴/۸۱۲۳
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =