۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83473688
۰ نفر
مسئولان گام‌های توسعه کشور را با اقتدار بردارند

اراک - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: مسئولان و دولتمردان نظام اسلامی باید گام‌های توسعه کشور را با کاهش تعهدات برجام ودر نهایت اقتدار بردارند و نسبت به صیانت از حقوق ملت بیش از پیش بکوشند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله «قربان‌علی دری نجف‌آبادی» در خطبه‌های نماز جمعه اراک در مصلی بیت‌المقدس این شهر، افزود: با اجرایی شدن گام سوم باید سازمان انرژی اتمی در زمینه تحقیق و توسعه و نیاز فنی کشور  اقدامات گسترده‌ای داشته باشد و حوزه تحقیق در زمینه انواع سانتریفیوژهای جدید و نسل های چهار، پنج، ۶، هفت و هشت را در دستور کار قرار دهد و هر آنچه که برای غنی‌سازی نیاز است جامه عمل بپوشاند.
وی اظهار داشت: مسئولان و دولتمردان باید در مسیر پیش‌رو قدرتمند عمل کنند و فریب شیطنت و توطئه‌های شیطان بزرگ را نخورند.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در خصوص جابه‌جایی جان بولتون سیاستمدار آمریکایی از کابینه ریاست‌جمهوری این کشور نیز گفت: با تغییر چهره‌های سیاسی نگاه دولت آمریکا به کشور ایران تغییر نمی‌کند و استکبار در ۴۰ سال گذشته از هر ابزاری برای ضربه‌زدن به نظام اسلامی استفاده کرده است.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی با قدردانی از ایستادگی و مقاومت ملت در بیش از یک‌سال گذشته در برابر فشارهای اقتصادی دشمن، گفت: ملت فهیم ایران همچنان مقابل توطئه‌های دشمن ایستادگی می‌کند اما مسئولان نیز وظیفه دارند با امانت‌داری، صداقت و اخلاق اسلامی امور کشور را پیش ببرند.
وی گفت: مردم با کمبودها و مشکلات کنار می‌آیند اما، مسئولان باید خود را وقف خدمت به مردم کرده و نسبت به صیانت از پول و ارز ملی، هوشیاری در هزینه‌ها و پرهیز از اسراف توجه جدی داشته باشند.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: تخصیص منابع، پول و ارز کشور باید با نظارت گسترده و مدیریت هوشمندانه همراه باشد.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نیز گفت: شکل‌گیری شخصیت نسل فردای ایران، در نظام آموزشی و به دست معلمان توانمند و خوش‌فکر است و باید اهدافی را که برای تعالی نظام و اقتدار کشور ترسیم شده با آگاهی به نسل آتی منتقل کرد.
وی گفت: دانش‌آموزان آینده‌سازان ایران اسلامی هستند بنابراین این قشر از جامعه باید در سایه الطاف خداوند ضمن فراگیری علوم روز، با بهره گیری از آموزه‌های قرآن کریم و سیره اهل بیت در راستای آبادانی ایران اسلامی گام‌های اساسی بردارند.
امام جمعه اراک با تقدیر از حضور مردم در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) گفت: همه اندیشمندان، نویسندگان و نخبگان علمی باید بکوشند فلسفه قیام عاشورا را نشر دهند و در این خصوص به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که از این ظرفیت بزرگ به نحو احسنت برای خنثیسازی توطئه دشمنان استفاده شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی تاکید کرد: آیین دهه محرم به بهترین شکل ممکن و با حضور گسترده مردم برگزار شد و مردم، مسئولان و موکب ها باید خود را برای ایام پیاده‌روی اربعین آماده کنند.
نماز عبادی سیاسی جمعه در ۳۳ نقطه استان مرکزی برگزار می‌شود.

/۶۰۱۳/۳۰۱۷