۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83473682
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه رشت: مقاومت ملت ایران الگوی جهانیان است

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به مقاومت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس گفت: عزت و مقاومت ملت بزرگ ایران، الگویی برای تمام ملت‌های جهان شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با  تشریح  حمله صدام به ایران اسلامی  افزود: صدام جنایتکار ۲۶ شهریور ماه سال ۱۳۵۹ ابتدا قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر را به صورت یکطرفه لغو و چندین روز بعد به کشورمان حمله کرد.

وی اضافه کرد: با وجود حمایت تمامی دولت های دنیا،  ملت ایران ایستادگی و مقاومت کردند و عزت را برای خود ارمغان اوردند که این سربلندی درس و الگویی برای تمامی کشورها شده است.

وی از قرارداد ننگین بین مصر و رژیم صهیونیستی به عنوان حادثه دیگری در ۲۶ شهریورماه یاد و اظهار کرد: هنوز امت اسلام تاوان این قرارداد ننگین را می دهد.

آیت الله فلاحتی همچنین به حمایت رهبران دنیای اسلام از مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: امت اسلامی، امت واحده است و اگر تصمیم بگیرد می تواند دنیای کفر را نابود کند و استکبار می داند که ملت ایران، مورد توجه ملت های جهان است.

وی با انتقاد از کشته شدن مسلمانان در هندوستان و نیجریه گفت که ملت های دنیا در انتظار حمایت سیاسی دولت ایران در این رابطه هستند.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =